Արցախի նախագահը մասնակցել է Ստեփանակերտում նոր մարզադահլիճի բացման արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 30-ին մասնակցել է Ստեփանակերտում նոր մարզադահլիճի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել «Սահմանամերձ համայնքների զարգացում» հիմնադրամին՝ այս նախագիծն իրականացնելու համար եւ կարեւորել մարզադահլիճների ցանցի ընդլայնումը մայրաքաղաքում ու հանրապետությունում՝ նշելով, որ այդ գործընթացը լինելու է շարունակական:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR President participates in opening ceremony of new sports hall in Stepanakert
YEREVAN, AUGUST 30, ARMENPRESS. On August 30 President of Nagorno Karabakh Bako Sahakyan took part in a solemn opening ceremony of a new sports hall in Stepanakert, press service of the NKR Presidential administration told “Armenpress”.
The NKR President expressed gratitude to the "Border Community Development" fund for implementing this program and considered important widening the network of sports halls in the capital and the republic and noting that this process would be of an ongoing nature.
Primate of the NKR Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, NKR PM Arayik Haroutyunyan and other officials were present at the event.