Ադրբեջանն անցած գիշեր 30 կրակոց է արձակել ՈԻՏՅՈՍ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացրից
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օգոստոսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 300 կրակոց, այդ թվում` 30 կրակոց ՈԻՏՅՈՍ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացրից:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են հրադադարի ռեժիմը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

YEREVAN, AUGUST 27, ARMENPRESS. Azerbaijan violated the ceasefire regime nearly 30 times overnight August 27 on the contact line of Karabakh-Azerbaijan opposing forces. During the violations the Azerbaijani troops fired over 300 shots in the direction of Armenian border guards from different caliber weapons, including 30 shots from large caliber Utyos machine gun.
As “Armenpress’ was informed from the press service NKR Defense Ministry, the Defense Army front line units preserved the ceasefire regime.