Դավիթ Տոնոյանն ու ՀՀ-ում ԿԽՄԿ պատվիրակությունը քննարկել են առաջիկա համատեղ ծրագրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն օգոստոսի 26-ին ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Կարոլին Դույեզին, ինչպես նաև պատվիրակության նորանշանակ պաշտպանական բաժնի համակարգող Զուրաբ Բուրդուլիին:
շնորհավորելով Զուրաբ Բուրդուլիին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ` Դավիթ Տոնոյանը բարձր ու արդյունավետ է գնահատել ՀՀ պաշտպանության նախարարության համագործակցությունը Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության հետ և հույս հայտնել, որ հետագայում այն որակակական նոր մակարդակ կունենա:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ ՊՆ և ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության միջև համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն և օրակարգային հարցերը, ինչպես նաև երկու կառույցների միջև փոխգործակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելուն միտված առաջիկա համատեղ ծրագրերը:

Давид Тоноян и делегация МККК в РА обсудили предстоящие совместные планы
Первый замминистра обороны РА Давид Тоноян 26 августа принял  руководителя делегации  Международного Красного Креста в РА госпожу Каролин Дуе, а также новоназначенного координатора отдела защиты Зураба Бурдули.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ МО РА, поздравив  Зураба Бурдули с назначением, Давид Тоноян оценил сотрудничество Минобороны РА  и МККК как  эффективное, выразив  надежду, что в перспективе оно повысится на новый  качественный  уровень
В ходе  беседы  стороны  обсудили текущие  задачи МО РА и  делегации МККК, а также предстоящие совместные планы, направленные на повышение  эффективности сотрудничества между  двумя структурами.