Դավիթ Տոնոյանն ու ՀՀ-ում ԿԽՄԿ պատվիրակությունը քննարկել են առաջիկա համատեղ ծրագրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն օգոստոսի 26-ին ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Կարոլին Դույեզին, ինչպես նաև պատվիրակության նորանշանակ պաշտպանական բաժնի համակարգող Զուրաբ Բուրդուլիին:
շնորհավորելով Զուրաբ Բուրդուլիին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ` Դավիթ Տոնոյանը բարձր ու արդյունավետ է գնահատել ՀՀ պաշտպանության նախարարության համագործակցությունը Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության հետ և հույս հայտնել, որ հետագայում այն որակակական նոր մակարդակ կունենա:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ ՊՆ և ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության միջև համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն և օրակարգային հարցերը, ինչպես նաև երկու կառույցների միջև փոխգործակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելուն միտված առաջիկա համատեղ ծրագրերը:

Deputy Defense Minister of Armenia and ICRC delegation in Armenia discuss future joint projects
YEREVAN, AUGUST 26, ARMENPRESS. First Deputy Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan received Head of the Delegation of the International Committee of the Red Cross in Armenia Caroline Douilliez, as well as the newly appointed coordinator of the defense department of the delegation Zurab Burduli on August 26.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Defense Ministry, congratulating Zurab Burduli on assuming the post, Davit Tonoyan highly appreciated the effective cooperation between the Defense Ministry of Armenia and the Delegation of the International Committee of the Red Cross in Armenia and hoped that the quality of the cooperation will level up in the future.
The parties discussed the current issues of the cooperation between the Defense Ministry of Armenia and the Delegation of the International Committee of the Red Cross in Armenia, as well as the future joint projects between the institutions aimed at making the partnership maximally effective.