ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է Վորոնեժի ՃՏՊ-ից տուժած ՀՀ քաղաքացիներին սպասարկող բուժանձնակազմի հետ
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է Վորոնեժի ՃՏՊ-ից տուժած ՀՀ
քաղաքացիներին սպասարկող բուժանձնակազմի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը մանրամասներ է ներկայացրել օգոստոսի 24-ին ՌԴ Վորոնեժի տարածաշրջանում տեղի ունեցած ՃՏՊ-ի վերաբերյալ, որում ՀՀ քաղաքացիներ են տուժել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ԱԳՆ Ֆեյսբուքի էջի գրառման մեջ մասնավորապես նշվում է.
«Ըստ ճշտված տեղեկությունների՝ ս.թ. օգոստոսի 24-ին՝ ժամը 06.21-ին, ՌԴ Մ-4 ԴՈՆ Մոսկվա-Նովորոսիյսկ մայրուղու 602 կմ-ին՝ Վորոնեժի մարզի Լիսկինսկի շրջանի մոտակայքում, AA34KZ986 պետհամարանիշով «Նիսսան Տիանա» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Մանուկ Պետրոսի Պետրոսյան, ծնվ. 1985թ.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և շրջվել, ինչի հետևանքով ՀՀ քաղաքացիներ Մ. Պետրոսյանը և ուղևոր Գագիկ Ժիրայրի Հակոբյանը (ծնվ. 1981թ.) մահացել են: Իսկ ուղևորներ Ա.Վ. Էդոյանը (ծնվ. 1981թ.) և Ռոման Ժիրայրի Հակոբյանը միջին ծանրության վնասվածքներով տեղափոխվել են Վորոնեժի մարզի Բոբրովսկայայի շրջանային հիվանդանոց:
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է տուժած ՀՀ քաղաքացիներին սպասարկող բուժանձնակազմի հետ, և նրանց առողջական վիճակի մասին տեղեկատվությունը կտրամադրվի հավելյալ»:

Посольство РА в РФ находится в постоянной связи с медиками, обслуживающими пострадавших в ДТП в Воронеже граждан Армении
Посольство РА в РФ  находится в постоянной связи с медиками, обслуживающими
пострадавших в ДТП в Воронеже граждан Армении
МИД РА  представил некоторые подробности о ДТП в Воронеже, в котором пострадали  граждане Армении.
Как  передает Арменпресс, в Facebook МИД РА говорится:
«Согласно проверенным данным,  24 августа утром в Лискинском районе произошла авария в Воронежской области, на 602-м километре автодороги М4 «Дон». Водитель автомобиля «Ниссан Тиана»  (Манук Петросович Петросян, 1985 г/р) с г/н  AA34KZ986не справился с управлением, выехал на попутную обочину и опрокинулся в кювет. Водитель и пассажир Гагик  Жирайрович Акопян (1981 г/р) скончались. А пассажиры А.В.Эдоян  (1981 г/р) и Роман Жирайрович Акопян с повреждениями средней  тяжести были доставлены в Бобровскую районную больницу.
Посольство РА в РФ  находится в постоянной связи с медиками, обслуживающими пострадавших в ДТП в Воронеже граждан Армении. дополнительная информация о состоянии раненых последует».