Դատախազը պահանջեց ցմահ ազատազրկել Պերմյակովին
ԳՅՈՒՄՐԻ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի յոթ անդամների սպանության մեջ մեղադրվող Վալերի Պերմյակովի գործով դատական նիստին պետական մեղադրող Գևորգ Գևորգյանը պահանջեց ցմահ ազատազրկում:
Ինչպես դատական նիստերի դահլիճից հայտնում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, դատախազը, ներկայացնելով մեղադրանքը, համադրելով Քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին,5-րդ և 8-րդ կետերով (երկու կամ ավելի անձանց սպանությունը` առանձին դաժանությամբ, շահադիտական դրդումներով, պատվերով, ինչպես նաեւ զուգորդված՝ շորթմամբ, ավազակությամբ կամ բանդիտիզմով), 175 հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ, 4-րդ կետերով (ավազակային հարձակում, որը կատարվել է բնակարան, պահեստարան կամ շինություն ապօրինի մուտք գործելով, զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող այլ առարկաների գործադրմամբ) և 34-329 հոդվածի առաջին մասով (պետական սահմանի ապօրինի հատման փորձ) նախատեսված պատժաչափերը, պահանջեց ցմահ ազատազրկել Պերմյակովին:
Դատապաշտպանը Էդուարդ Աղաջանյանը միջնորդություն ներկայացրեց` դատական նիստը մեկ շաբաթով հետաձգելու համար`  պաշտպանական ճառին պատրաստվելու նպատակով: Դատարանը բավարարեց միջնորդությունը:

GYUMRI, AUGUST 12, ARMENPRESS. State prosecutor Gevorg Gevorgyan has demanded life imprisonment for Valery Permyakov – Russian soldier who is accused of murdering 7 members of the Avetisyan family in Gyumri.
ARMENPRESS correspondent reported from the courtroom the prosecutor demanded life imprisonment citing Article 104, paragraph 2, point 1,5,8 – murder of two or more persons with particular cruelty combined with extortion and banditry and Article 175, paragraph 2, point 3,4 – criminal assault by illegal entry to an apartment with the use of firearms and Article 34-329 point 1 – attempted illegal crossing of state border.
Attorney Eduard Aghajanyan requested the court to postpone the trial for one week. The Court approved the postponement.