Ալեք Ենիգոմշյանը կալանավորվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը` դատավոր Մեսրոպ Մակյանի գլխավորությամբ, բավարարել է Ալեք Ենիգոմշյանի կալանքի միջնորդությունը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանքը` երկու ամիս ժամկետով:
Կազմակերպված խմբի կողմից զենքի կիրառմամբ, կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելով ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային  ծառայության (ՊՊԾ)  գնդի շենքերը և շինությունները 2016թ. հուլիսի 17-ին զավթելու և պահելու  դեպքի առթիվ հարուցված  և ՀՀ ԱԱԾ քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում, 2016թ. հուլիսի 27-ին` ժամը 19.50-ին, ՀՀ ԱԱԾ վարչական շենք բերման է ենթարկվել և ժամը 22.30-ին, դատավարական պատշաճ ընթացակագով ձերբակալվել ՀՀ քաղաքացի Արա Ալեքսանդր Վահրամի Կոմշույանը (Ալեք Ենիգոմշյան):  Քաղաքացի  Կոմշույանը  կասկածվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-219-րդ հոդվածի 3-րդ մասի  1-ին կետով նախատեսված հանցագործության՝ կազմակերպված խմբի վերոգրյալ հանցավոր գործողություններին օժանդակելու մեջ:

Алек Енигомшян арестован
Суд  общей  юрисдикции административных округов Кентрон и Норк-Мараш во главе  с судьей Месропом Макяном  удовлетворил ходатайство об аресте Алека Енигомшяна.
Как передает Арменпресс, в качестве  меры  пресечения  избран арест на 2 месяца.
В рамках уголовного дела, находящегося в ведении СУ СНБ РА и по делу о захвате 17 июля 2016г. зданий  и строений  полка ППС полиции ППА вооруженной группой  с применением оружия  и действий, угрожающих жизни и здоровью граждан,  27 июля в 19.50 часов в административное  здание  СНБ приведен  и в 22.30 часа в надлежащем судебно-процессуальном порядке арестован гражданин РА  Ара Александр Ваграмович  Комшуян (Алек Енигомшян). Гражданин Комшуян подозревается в преступлении, предусмотренном п.1 ч. 3 ст. 38-219 УК РА – пособничество  в преступных действиях организованной  группы.