Բժիշկ Սալվադոր Խեչոյանը հաջողացրել է դուրս գալ ՊՊԾ գնդից
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պարեկապահակային ծառայության գնդում օրեր շարունակ գտնվող բժիշկ Սալվադոր Խեչոյանը կարողացել է դուրս գալ այնտեղից: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկությունը հաստատեց ՀՀ առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Անահիտ Հայթայանը: «Իրեն բաց չեն թողել: Նա դուրս է եկել խմբի վիրավորներին օգնություն ցույց տալու, կարողացել է դուրս գալ ու էլ չմտնել»,-ասաց Հայթայանը:
Նրա խոսքով` մյուս բժշկի` Նորայր Թևանյանի և բուժքրոջ` Մալինա Մարգարյանի վերաբերյալ տեղեկություն չունեն:
ՊՊԾ գնդի տարածքում երկու վիրավորի բուժօգնության մեկնած բժիշկներին զինված խ,մբի անդամները պատանդ են վերցրել հուլիսի 27-ին: Բուժաշխատողները չորսն էին, նրանցից մեկին ազատ էին արձակել ինքնազգացողության վատացման պատճառով:

YEREVAN, JULY 30, ARMENPRESS. Paramedic Salvador Khechoyan, who was being held hostage in the police precinct, has managed to leave the area.
Healthcare Ministry spokeswoman Anahit Haytayan confirmed the report with ARMENPRESS and said :”He wasn’t released. He got out to assist one of the wounded gunmen and managed not to enter the area again”.
According to her, they have no information regarding the two other paramedics – Norayr Tevanyan and Malina Margaryan.
On July 27 gunmen have taken paramedics hostage in the police precinct. Four paramedics were taken hostage, one of them was released due to health problems.