Արտահերթ նիստ հրավիրելու Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնությանը միացել է 14 պատգամավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ հրավիրելու պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնությանը ստորագրությամբ միացել է 14 պատգամավոր: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց պատգամավորի օգնական Հակոբ Սիմինդրյանը, միանալու պատրաստակամություն է հայտնել ևս 5 պատգամավոր: «Օրինաց երկիր» խմբակցությունից ևս ասել են, որ կմիանան: Ձևաթուղթն արդեն ուղարկել ենք իրենց: Առաջիկա կես ժամվա ընթացքում կամբողջացնենք արդյունքները»,-ասաց Սիմինդրյանը:
Նա ասաց, որ եթե ձևաթուղթը վերցնելուց 24 ժամվա ընթացքում չհավաքվի 44 ստորագրություն, նիստը չի կայանա: Ստորագրելու ժամկետը լրանում է 17.00-ին:
Համաձայն ԱԺ Կանոնակարգ օրենքի` ԱԺ արտահերթ նիստ հնարավոր է հրավիրել, եթե նախաձեռնում է ՀՀ նախագահը, կառավարությունը կամ ԱԺ պատգամավորների 1/3-ը:

14 lawmakers sign petition on convening extraordinary session in Parliament
YEREVAN, JULY 28, ARMENPRESS. 14 lawmakers have joined MP Nikol Pashinyan’s petition on convening an extraordinary session in Parliament.
MP Pashinyan’s assistant Hakob Simindryan told ARMENPRESS five other lawmakers have expressed willingness to join.
““Rule of Law” faction also said it will join. We have sent the form to them. Within the next half an hour we will sum up the results”, Simindryan said.
He said if within 24 hours after taking the form less than 44 have signed it, then the session won’t take place. The deadline is 17:00.
According to Regulation laws, an extraordinary session can be convened if it is initiated by the President of Armenia, the Government or the 1/3 of lawmakers