Զինված խումբն այրել է ՊՊԾ գնդի ծառայողական մեքենաներից մեկը և վառվող մեքենան դուրս բերել փողոց
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակետային գնդի տարածք մտած զինված խումբը հուլիսի 24-ի երեկոյան այրել է գնդի ծառայողական մեքենաներից մեկը և վառվող մեքենան դուրս բերել փողոց: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը: «Իրավապահ մարմինները կրկին կոչ են անում զինված խմբի անդամներին՝ ձեռնպահ մնալ այնպիսի գործողություններից, որոնք կարող են վտանգել քաղաքացիների կյանքն ու առողջությունը և լարվածության աճի պատճառ դառնալ»,-ասաց Ահարոնյանը:
Հուլիսի 17-ի առավոտյան մի խումբ զինված անձինք մուտք են գործել ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածք և բռնության սպառնալիքով պահել այնտեղ գտնվող անձանց: Հարձակման հետևանքով զոհվել է ոստիկանության գնդապետ Արթուր Վանոյանը: Մի քանի ոստիկան վիրավորվել են: Զինված խմբի անդամները մեկ շաբաթվա ընթացքում աստիճանաբար ազատ են արձակել պատանդներին: Վերջին չորս ոստիկանները, այդ թվում՝ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Եղիազարյանը և Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը ազատ են արձակվել հուլիսի 23-ին:

Armed group burns a car and sends it into street
YEREVAN, JULY 24, ARMENPRESS. The armed group that took control of a police patrol regiment in Yerevan’s Erebuni district on July 17 burned a car belonging to the regiment in the evening of July 24 and sent it into the street, head of the press service of the Police of Armenia Ashot Aharonyan told “Armenpress”. “The law enforcement bodies again call on the members of the armed group to refrain from activities that can threaten the lives or endanger the health of the citizens, causing escalation of tension”, Aharonyan said.
In the morning of July 17 gunmen stormed a Police HQ in Yerevan and took hostages – demanding the release of Zhirayr Sefilyan, who was imprisoned a month ago, charged with illegal possession, transportation and acquirement of weapons and ammunition. Police Colonel Artur Vanoyan has been killed by the gunmen during the ambush. Colonel Aram Hovhannisyan, Lt.-Colonel Hrach Khosteghyan, Corporal Gagik Mkrtchyan received gunshot wounds.