Հակառակորդի գնդակից զոհված զինառայողը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 23-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Արսեն Առաքելյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հուլիսի 23-ին, ժամը 10:55-ի սահմաններում, հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում, հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Արսեն Արայիկի Առաքելյանը: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

Погибший от пули противника военнослужащий посмертно награжден медалью «За отвагу»
23 июля Президент Бако Саакян подписал указ, согласно которому за мужество, проявленное при защите государственной границы Нагорно-Карабахской Республики, военнослужащий N-ской воинской части Армии обороны НКР Арсен Аракелян посмертно награжден медалью «За отвагу».
Об этом  Арменпресс  сообщили в  Главном информационном  управлении  аппарата президента республики Арцах.
23 июля  в районе 10:55 часов на боевом посту одного из подразделений, дислоцированных на юго-восточном участке границы, пулей противника был смертельно ранен военнослужащий Армии обороны Арсен Араикович  Аракелян. С целью выяснения подробностей проводится следствие.