Հակառակորդի գնդակից զոհված զինառայողը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 23-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Արսեն Առաքելյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հուլիսի 23-ին, ժամը 10:55-ի սահմաններում, հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում, հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող Արսեն Արայիկի Առաքելյանը: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

YEREVAN, JULY 23, ARMENPRESS.  President of Artsakh (Nagorno Karabakh) Bako Sahakyan issued a degree on July 23 posthumously awarding Arsen Arakelyan killed defending the borders of Nagorno Karabakh Republic with “Combat service” medal, “Armenpress” was informed from the press service of Artsakh President’s Office.
NKR Defense Army soldier ArsenArakelyan received fatal gunshot injury at 10:55, July 23 in the position of a regiment located in the south-eastern direction. Investigation is underway to find the details.