Հիլարի Քլինթոնը փոխնախագահի պաշտոնում է առաջադրել սենատոր Թիմաթի Քեյնին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հիլարի Քլինթոնը կողմնորոշվել է ԱՄՆ-ի փոխնախագահի թեկնածության հարցում: Նա Վիրջինիա նահանգից սենատոր Թիմաթի Քեյնն է: Դեմոկրատական կուսակցության շտաբում վստահ են, որ այդ քաղաքական գործիչը կօգնի Քլինթոնին հաղթել վարանող նահանգներում և ստանալ լատինամերիկացիների ձայները, քանի որ Քեյնը ազատ խոսում է իսպաներեն: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` հղում կատարելով «vesti.ru»-ին:
«Ուրախ եմ հայտարարել նախընտրական արշավում իմ գործընկերոջը: Նա սենատոր Թիմ Քեյնն է, ով նվիրել է իր կյանքը ուրիշների համար պայքարին»,- Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Հիլարի Քլինթոնը:
Իր ուրախության մասին Twitter-ում գրառում է կատարել նաև սենատոր Քեյնը: «Քիչ առաջ ինձ զանգահարել է Հիլարին: Պատիվ ունեմ լինելու փոխնախագահի թեկնածու»,-գրել է Թիմ Քեյնը: Նա իր գրառումը կտարել է երկու լեզուներով` անգլերեն և իսպաներեն:

Клинтон решила не рисковать, выбирая вице-президента
Хиллари Клинтон определилась с кандидатом в вице-президенты США. Это сенатор от штата Виргиния Тимоти Кейн. В штабе демократов уверены: этот политик поможет Клинтон одержать победу в колеблющихся штатах и завоевать голоса латиноамериканцев, ведь Кейн свободно говорит по-испански.
"Рада объявить своего напарника в предвыборной гонке. Это сенатор Тим Кейн, человек, посвятивший свою жизнь борьбе за других", — написала Хиллари Клинтон в Twitter. Как передает Арменпресс, об этом сообщает vesti.ru.
Своей радостью в связи с оказанным доверием сенатор тоже поделился в микроблоге, причем сразу на двух языках – английском и испанском: "Только что мне позвонила Хиллари. Я удостоен чести стать кандидатом в ее вице-президенты!"