Ձերբակալվել է ՊՊԾ գնդի տարածքը զավթածների հետ հանցավոր կապերի մեջ գտնվող անձանց խումբ. ԱԱԾ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ,  ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ զինված խմբի կողմից ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքի զավթման փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձեռք բերված դատավարական և օպերատիվ-հետախուզական տվյալների մշակման ու իրացման արդյունքում ձերբակալվել է խմբի անդամների հետ հանցավոր կապերի մեջ գնտվող անձանց խումբ, ովքեր աջակցել են նախկինում կատարված հանցանքներին և ներկայումս շարունակում են օժանդակել նախապատրաստվող նոր հանցագործություններին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունից, մասնավորապես, ՊՊԾ գնդի տարածքում գտնվող զինված խմբի անդամները ներկայումս անմիջականորեն ուղղորդում և ուղղակի ցուցումներ են տալիս դրսում գտնվող իրենց հանցակիցներին, կազմակերպելու և իրականացնելու քաղաքացիների կյանքն ու առողջությունը վտանգող, այդ թվում՝ խուճապ սփռող և բախումներ հրահրող սադրիչ և հանցավոր գործողություններ:
Մասնավորապես, այս կապակցությամբ հուլիսի 21-ին ձերբակալվել է Վ. Գ.-ն, ով ապօրինի կերպով զենք, այդ թվում՝ նռնակ կրելով փորձել է հասնել Խորենացի փողոցի արգելափակված հատված, սակայն նրա հանցավոր գործողությունները խափանվել են մինչև նշված վայր հասնելը:
Բացի այդ, հուլիսի 22-ին ձերբակալվել է Մ.Ա.-ն, ով փորձել է բենզինով և յուղով շշալցված պայթուցիկները («մոլոտովի կոկտեյլ») պոլիէթիլենային տոպրակներով տեղափոխել Խորենացի փողոցի արգելափակված հատվածը և դրանք օգտագործել պատեհ առիթի դեպքում:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը նախազգուշացնում է, որ զինված խմբին հանցակցելու իրական մտադրություններ ունեցող այլ անձինք ևս անհատականացված են և ներկայումս գտնվում են իրավասու պետական մարմինների մշտադիտարկման ներքո: Նրանց հնարավոր հանցավոր գործողությունների կասեցման կամ խափանման համար ձեռնարկվում են օրինական և հասանելի բոլոր միջոցները:
Նկատի ունենալով վերոնշյալը, Ազգային անվտանգության ծառայությունը խստագույնս հորդորում է քաղաքացիներին մարդկանց կուտակումների վայրերում դրսևորել շրջահայացություն, տարօրինակ վարքագիծ կամ կասկածելի առարկաներ նկատելու դեպքում անհապաղ լքել համապատասխան տեղանքը և այդ մասին անմիջապես տեղյակ պահել իրավապահ մարմիններին:

NSS: Group having clandestine links with gunmen in police HQ uncovered and arrested
YEREVAN, JULY 22, ARMENPRESS. The National Security Service of Armenia informs that a group of people having clandestine links with the gunmen who have taken control of police patrol regiment in Yerevan’s Erebuni district has been uncovered and arrested. The group supported different criminal acts in the past and currently continues supporting the preparations of new crimes.
As “Armenpress” was informed from the press service of the NSS Armenia, the members of the armed group in the police regiment are now directly guiding and coordinating the activities their accomplices outside to incite clashes, chaos and criminal activities endangering the lives and health of the citizens.
Particularly, on July 21 V. G. was arrested who carried illegal weapons, including a grenade, trying to reach to the  blocked part of Khorenatsi Street, but his criminal intentions were prevented before he would reach the mentioned place.
In addition, on July 22 M. A. was arrested who tried to carry bottles filled with flammable liquid (Molotov cocktails) to the same place and use them in case of possibility.
The National Security Service warns that other people having real intentions to support the criminal activities of the armed group have been identified and are under the permanent monitoring of competent state bodies. All legal and available measures are taken to prevent their criminal activities.
Considering the above-mentioned, the National Security Service strictly urges citizens to demonstrate prudence during assemblies and leave their location in case of noting suspicious behavior or items and instantly inform law enforcement agencies about that.