Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-իրանական համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունիսի 14-ից 17-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը աշխատանքային այցով գտնվել է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, այցի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը հանդիպել է ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարության ԷԹՔԱ կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մոհամմադ Մեհդի Քարբալայի հետ, այցելել ընկերության գործարաններ, խանութների ցանց և ծանոթացել արտադրվող ապրանքի տեսականուն:
Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է նաև ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար Հոսեյն Դեղհանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-իրանական համագործակցության հեռանկարային զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Այցի արդյունքում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացման վերաբերյալ:

Обсуждались вопросы развития армяно-иранского сотрудничества в оборонной сфере
14-17 июня делегация во главе с замминистра обороны РА, начальником департамента материально-технического снабжения Мовсесом Акопяном находилась в Исламской  Республике  Иран с рабочим визитом.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ МО РА, в рамках визита делегация  Минобороны РА встретилась с  исполнительным директором организации ЭТКА министерства обороны и содействия ВС Ирана Мохаммадом Мехди Карбалаем, посетила заводы  компании, сеть магазинов и ознакомилась с ассортиментом выпускаемых товаров.
Делегацию, возглавляемую Мовсесом Акопяном, принял также министр обороны и содействия ВС Ирана Хоссейн Дехган. В ходе встречи обсуждались вопросы перспективного развития армяно-иранского сотрудничества в оборонной сфере.