Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-իրանական համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունիսի 14-ից 17-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը աշխատանքային այցով գտնվել է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, այցի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը հանդիպել է ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարության ԷԹՔԱ կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մոհամմադ Մեհդի Քարբալայի հետ, այցելել ընկերության գործարաններ, խանութների ցանց և ծանոթացել արտադրվող ապրանքի տեսականուն:
Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է նաև ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար Հոսեյն Դեղհանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-իրանական համագործակցության հեռանկարային զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Այցի արդյունքում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացման վերաբերյալ:

Armenian Defense Ministry officials discuss development of cooperation in Iran
YEREVAN, JUNE 18, ARMENPRESS. The Armenian Defense Ministry delegation headed by Deputy Minister/Head of Logistics Department Movses Hakobyan was on a working visit in Iran from June 14-17.
During the visit the Armenian delegation held meetings with Mohammad Mehdi Karbala, Executive Director of ETKA of the Iranian Ministry of Defence and Armed Forces Logistics, visited the company’s factories and reviewed its production.
Iranian Minister of Defense Hossein Dehghan received the Armenian delegation headed by Movses Hakobyan. Issues related to the development of cooperation in the defense sector were discussed.
A number of agreements have been reached on developing cooperation between Iran and Armenia in the defense sector.