Չեխիայի նախագահը Հայաստանում կքննարկի ԼՂ հիմնահարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չեխիայի նախագահ Միլոշ Զեմանի կողմից Հայաստան կատարելիք այցի ընթացքում օրակարգային թեմաներից կլինի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին չեխական Czech News Agency-ին հայտնել է Զեմանի խոսնակ Յիրժի Օվցաչեկը:
Նա տեղեկացրել է, որ Չեխիայի նախագահը հունիսի 8-10-ը ծրագրավորում է այցելել նախ Մակեդոնիա, ապա Հայաստան: Օվցաչեկի խոսքով` Հայաստանում Զեմանը ի թիվս այլ հարցերի, կխոսի տարածաշրջանի նոր իրադրության մասին` պայմանավորված ապրիլի սկզբին Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտության սրմամբ:

Czech President to visit Armenia in June
YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. Czech President Milos Zeman will visit Armenia in early of June, “Armenpress” reports, Zeman' spokesman Jiri Ovcacek told Czech News Agency. Czech President will discuss the issue of the Nagorno Karabakh conflict during his visit to Armenia.
Spokesman Ovcacek informed that the Czech President plans to visit also Macedonia, and then Armenia on June 8-10. Zeman will speak about the current issues in the region that is on the brink of a renewed armed conflict between Armenia and Azerbaijan.