Տավուշի մարզում պայմանագրային զինծառայող է վիրավորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում` ՀՀ Տավուշի մարզի Բերդավան և Կոթի բնակավայրերի ուղղությամբ ապրիլի 4-ի գիշերն ու ապրիլի 5-ի առավոտյան զինված դիմակայության լարվածության աճ է արձանագրվել: Ադրբեջանական կողմը հայ դիրքապահների և բնակավայրերի ուղղությամբ կիրառել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 և 82մմ ականանետեր:Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է: Փոխհրաձգության ընթացքում բեկորային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող Զորի Գորիսի Աշրաֆյանը (ծնվ. 1983թ.):

Soldier wounded in Tavush province of Armenia
YEREVAN, APRIL 5, ARMENPRESS. An escalation of armed operations was registered in the northeastern direction of the Armenian-Azerbaijani state border, in the direction of Berdavan and Koti settlements of Tavush province, Armenia during the night of April 4 and early morning of April 5. The Azerbaijani side fired various caliber weapons towards Armenian positions and civilian settlements, including 60mm and 82mm mortars; “Armenpress” was informed by the Information and Public Relations Department of the Ministry of Defense of Armenia.
The adversary’s actions were suppressed by the counteroffensive actions of the Armenian Armed Forces.