Իսրայելի Կնեսետի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի Կնեսետի փոխխոսնակ, Իսրայել-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Թալի Պլոսկովի գլխավորած պատվիրակությունն ԱԺ Հայաստան-Իսրայել բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Զաքարյանի ուղեկցությամբ ապրիլի 3-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ են դրել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին եւ լռությամբ ու խոնարհումով հարգել մեկուկես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը: Հյուրերը եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում:

YEREVAN, APRIL 3, ARMENPRESS. The delegation headed by Israeli Knesset Deputy Speakerand head ofArmenia-Israel Friendship Group Tali Ploskov visited Tsitsernakaberd Memorial Complex on April 3 accompanied by the head of Armenia-Israel friendship group Artak Zakaryan, “Armenpress” was informed from Public Relations and Media Department of the National Assembly of Armenia.
The members of the delegation laid a wreath and flowers on the monument dedicated to the memory of the innocent victims of the Armenian Genocide of 1915. They respected the memory of the 1.5 million victims with a minute of silence. The guest also visited the Armenian-Genocide Institue-Museum.