Արցախում հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել երկու զինծառայող
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում փետրվարի 19-ին` ժամը 07:00-ի սահմաններում, տեղի ունեցած արտակարգ պատահարի արդյունքում հրազենային մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ, 1997թ. ծնված Կամո Արայի Հովհաննիսյանը և Թեմուր Շարիի Սուլոյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից,  դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

2 Armenian soldiers were shot to death in Artsakh
YEREVAN, FEBRUARY 19, ARMENPRESS. Defense Army soldiers Kamo Hovhannisyan and Temur Suloyan, born in 1997, received fatal injuries during the incident of February 18 at about 07:00 in the conservation area of a military unit, located in the southeast direction of Defense Army.
As “Armenpress” was informed from the press service of NKR Defense Ministry, investigation is underway to clarify details.
NKR Defense Ministry shares the grief of the loss and extends condolence to the family members, relatives and fellow servicemen of the dead soldiers.