Սպասվող լրահոս. 11.02.2016
ԵՐԵՎԱՆ,11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Այսօր` փետրվարի 11-ին, կառավարության հերթական նիստն է: Գործադիրը պատրաստվում է անդրադառնալ ամենատարբեր ոլորտներին վերաբերող հարցերի: Հանրությանը հետաքրքրող հարցերից մեկը` Մարզահամերգային համալիրի օտարումը, կրկին գործադրի ուշադրության կենտրոնում է: Կառավարության նիստում Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը պատրաստվում է առաջարկել չեղյալ ճանաչել Մարզահամերգային համալիրն օտարելու մասին որոշումը: Պատճառն այն է, որ գույքի դիմաց վճարումները սահմանված ժամկետում չեն իրականացվել:
Իրանի նկատմամբ սահմանված պատժամիջոցների չեղարկմամբ պայմանավորված պաշտոնական Թեհրանն ակտիվորեն կարգավորում է իր հարաբերությունները տարբեր երկրների հետ, նախանշում համագործակցության ուղիները: Դրան զուգահեռ Հայաստանում հասարակական, քաղաքական, գիտական դաշտը շարունակում է քննարկել ու վերլուծել տարածաշրջանային զարգացումները և Հայաստանի համար բացվող հնարավորությունները: Այս անգամ թեմայի վերաբերյալ իր դիտարկումներն է ներկայացնելու ՀՀ ԳԱԱ Արևելագիտության ինստիտուտի ավագ գիտաշխատող, պ.գ.թ., դոցենտ, իրանագետ Գոհար Իսկանդարյանը:
Հնարավոր կոալիցիայի ձևավորմամբ պայմանավորված ակտիվանում են ներքաղաքական հարցերի քննարկումները: Ներքաղաքական զարգացումների վերաբերյալ իրենց դիտարկումներն են ներկայացնելու Հանրապետական խմբակցությունից Արտաշես Գեղամյանը, ինչպես նաև գերագույն խորհրդի նախկին պատգամավոր՝ Ազատ Արշակյանը:
Խաբված ավտոներկրողներն ընդդեմ պետության. փաստեր և հիմքեր: Թեմայի շուրջ պատրաստվում է խոսել ավտոներկրող Կամո Մարությանը: Նա պատրաստվում է հանդես գալ նաև հայտարարությամբ։
Հայ Առաքելական եկեղեցին Տյառնընդառաջը տոնում է փետրվարի 14-ին: Տոնին ընդառաջ Արարատյան Հայրապետական թեմի Արաբկիր համայնքի հոգեւոր հովիվ՝ տեր Բաբկեն քահանա Հայրապետյանը եւ ազգագրագետ Ռաֆայել Նահապետյանը կխոսեն տոնի խորհրդի եւ հասարակության կենցաղում ազգային  ծիսակատարության արտացոլման մասին:
Այսօր «Մոսկվա» կինոթատրոնում պրեմիերա է: Ներկայացվում է «Խաղասեղանին սերն է» ֆիլմը: Այն նկարահանել է ռուսական «Небо» կինոընկերությունը՝ «Централ Партнершип» և «Yellow, Black and White» ընկերությունների աջակցությամբ: Ֆիլմի հիմքում ընկած է «Poker.am» կինոկատակերգության սյուժեն: Նկարահանումներն իրականացվել են Ռուսաստանում և Միացյալ Նահանգներում: Ռեժիսորը Արտյոմ Միխալկովն է:

Предстоящие новости: 11.02.2016
Сегодня, 11-го февраля, состоится oчередное заседание правительства Армении. Один из обсуждаемых вопросов, интересующих общественность – отчуждение СКК имени Карена Демирчяна. Министр обороны Сейран Оганян собирается предложить аннулировать решение о его продаже по причине нарушения сроков выплат по договору о купле-продаже.
После отмны санкций Иран активно налаживает отношения с разными странами. Параллельно этому процессу в Армении продолжаются обсуждения развития в регионе в свете открывающихся для Армении перспектив. Свои соображения представит сотрудница Института востоковедения АНА доцент-ирановед Гоар Искандарян.
В связи с возможностью создания коалиции активно продолжается обсуждение внутриполитических процессов. Свое видение представят депутат НС Армении Арташес Гегамян и бывший депутат парламента Азат Аршакян.
Обманутые импортеры автомобилей – против государства. Сегодня, 11-го февраля, состоится пресс-конференция импортера машин Камо Марутяна, который готовится выступить с заявлением.
14-го февраля Армянская апостольская церковь празднует праздник Тиарнендарач. Пресс-конферен Сегодня, 11-го февраля, состоится пресс-конференция  иерея Бабкена Айрапетяна и этнографа Рафаела Нагапетяна, которые осветят истоки, значение и влияние этого праздника на бытовые традиции народа.
Сегодня, 11-го февраля, состоится армянская премьера фильма «Ставка на любовь». Фильм снят при сотрудничестве компаний «Небо», «Централ Партнершип» и «Yellow, Black and White. В основе сюжета – кинокомедия «Poker.am»; режиссер – Артем Михалков.