Բասկետբոլի Եվրոպայի 2016 թվականի առաջնության մրցավայրերն արդեն հայտնի են
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՖԻԲԱ-Եվրոպան հրապարակել է այն քաղաքների ցանկը, որոնք ընդունելու են Եվրոպայի 2016 թվականի առաջնությունները:
Տղամարդկանց Հայաստանի ազգային հավաքականը 2016 թվականի ամռանը կուղևորվի Մոլդովա, որտեղ կկայանա Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությունը: Հանդիպումները կկայանան մայրաքաղաք Քիշինևում: Ժամկետները դեռ հստակեցվում են: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:
Տղամարդկանց Եվրոպայի մինչև 20 տարեկանների B դիվիզիոնի առաջնությունը, որին մասնակցելու է նաև Հայաստանը, կկայանա Հունաստանի Հալկիդա քաղաքում: Երիտասարդ բասկետբոլիստները կմրցեն հուլիսի 15-ից 24-ը:
Հայաստանի մինչև 16 տարեկանների հավաքականը 2016 թվականի հուլիսին կմեկնի Կիպրոս, որտեղ կկայանա Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունը: Հանդիպումները կկայանան Նիկոսիայում և Լիմասոլում: Ժամկետները դեռ հստակեցվում են:
Կանանց Հայաստանի մինչև 18 տարեկանների հավաքականը 2016 թվականի հուլիսին կուղևորվի Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսի, որտեղ կկայանա Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունը: Ժամկետները դեռ հստակեցվում են:

European Basketball Championship 2016 venues are known
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. FIBA Europe has published a list of cities that will host the European Championships 2016.
Armenian men's national team will travel to Moldova in the summer of 2016, where the championship of small countries of Europe will take place. Matches will be held in the Moldovan capital Chișinău. Dates are being specified. As “Armenpress” reports, the official website of Armenian Olympic Committee informs about this.
European Championship for men under 20 years, and Division B, to which Armenia also takes part, will be held in the Greek city of Chalcis from the 15th to 24th of July.
Armenian under 16 team will leave for Cyprus in July 2016, where the European Championship Division C will take place. Matches will be held in Nicosia and Limassol. Dates are being specified.
Armenian under 18 women’s team will travel to the Georgian capital Tbilisi in July next year, where the European Championship Division C will take place. Date is specified.