Հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովը կազմեց քվեարկության նախնական արդյունքների արձանագրությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովն արտահերթ նիստում ամփոփեց Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քվեարկության նախնական արդյունքները և կազմեց արձանագրություն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ըստ նախնական արդյունքների` քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների ընդհանուր թիվը եղել է 2 միլիոն 567 հազար 047, քվեարկությանը մասնակցել են 1 միլիոն 303 հազար 466 քաղաքացիներ: Անվավեր է ճանաչվել 53 հազար 332 քվեաթերթիկ, «այո» է քվեարկել 825 հազար 851 մարդ, «ոչ»` 421 հազար 600:
Մասնակիցների հիմնական ցուցակներում ընդգրկված քաղաքացիների թիվը եղել է 2 միլիոն 547 հազար 918, տեղամասերում կազմված լրացուցիչ ցուցակներում ընդգրկվել են 67 քաղաքացիներ, ըստ գտնվելու վայրի լրացուցիչ ցուցակներում ընդգրկված քաղաքացիների թիվը` 16 հազար 798, ստացիոնար բուժհաստատություններում կազմված լրացուցիչ ցուցակներում ընդգրկված քաղաքացիների թիվը` 1 542, ձերբակալված անձանց պահելու վայրերում կազմված ցուցակներում ընդգրկված քաղաքացիների թիվը` 0, էլեկտրոնային եղանակով քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների թիվը` 265:

Armenia Central Commission of Referendum develops protocol of voting preliminary results
YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. The Central Commission of Referendum summed up the preliminary results of the Constitutional Reforms Referendum and developed a protocol during its extraordinary session. “Armenpress” reports that according to the preliminary results, the overall number of the citizens having the right to vote was 2 million 567 thousand 047, 1 million 303 thousand 466 citizens participated in the voting. 53thousand 332 ballots were declared invalid, 825thousand 851 people voted “yes” and 421 thousand600 voted “no”.
The number of the citizens included in the main list was 2 million 547 thousand 918, 67 citizens were included in the additional lists compiled at the polling stations, 16 thousand 798 people were included in the additional lists according to the place of their location, 1.542 people were included in the additional list of voters compiled in medical institutions providing inpatient treatment, 0 citizens were included in the lists compiled in detention facilities, the number of citizens having the right to electronic voting was 265.