Ռոուհանի. Իրանը պատրաստ է համագործակցել Եվրոպայի հետ ահաբեկչության դեմ պայքարում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանը պատրաստ է համագործակցել Եվրոպայի հետ ահաբեկչության դեմ պայքարում: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ՏԱՍՍ գործակալությունը, այս մասին հայտարարել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոուհանին` Թեհրանում աշխատանքային այցով գտնվող Խորվաթիայի խորհրդարանի խոսնակ Իոսիպ Լեկոյի հետ հանդիպման ընթացքում:
«Այսօր բռնությունն ու ահաբեկչությունը վարակիչ հիվանդություն է, որն արդեն թափանցել է Եվրոպա: Հետեւաբար, այս երեւույթի վտանգավորությունը պետք է բոլորը գիտակցեն»,- ասել է նա:
Ռոուհանին նշել է, որ ներկայումս Իրանն արդյունավետ պայքար է մղում ահաբեկչության դեմ, եւ Թհրանը պատրաստ է այս ոլորտում համագործակցել բոլոր, այդ թվում` Եվրամիության անդամ երկրների հետ:

Роухани: Иран готов к сотрудничеству с Европой в борьбе с терроризмом
Иран готов к сотрудничеству со странами Европы в борьбе с терроризмом. Об этом заявил 4 октября президент Исламской Республики Хасан Роухани во время переговоров со спикером парламента Хорватии Иосипом Леко, находящимся с визитом в Тегеране.
"Сегодня насилие и терроризм, как заразная болезнь, уже перекинулись и в Европу, - приводит слова иранского президента телеканал Press-TV. - Таким образом, опасность этих явлений должны осознавать все".
"В настоящее время Иран ведет эффективную борьбу с терроризмом, - добавил глава исполнительной власти ИРИ. - И Тегеран готов к сотрудничеству в этой области со всеми странами, в том числе с государствами-членами Европейского союза".