Ստեփանակերտում հաղթել է գործող քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ-ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում սեպտեմբերի 13-ին կայացած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում, ըստ նախնական տվյալների, հաղթել է գործող քաղաքապետ Սուրեն Ալեքսանդրի Գրիգորյանը:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «Արցախպրես»-ը, ԼՂՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքէջի փոխանցմամբ՝ քվեարկությանը մասնակցած 15 հազար 434 ընտրողից 10 հազար 686-ը քվեարկել են Սուրեն Գրիգորյանի օգտին:
Քաղաքապետի մյուս թեկնածուի՝ Արիս Արսենի Գրիգորյանի օգտին քվեարկել է 3 հազար 303 ընտրող:
Սեպտեմբերի 13-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության 207 համայնքներում տեղի են ունեցել տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ: Արցախում անցկացվող ՏԻՄ ընտրություններին ընտրատեղամասերի դռները փակելուց հետո` ժամը 20:00-ի տվյալներով, մասնակցել է 52 հազար 765 ընտրող կամ ընտրելու իրավունք ունեցողների 55.9 տոկոսը:

Acting Mayor of Stepanakert Suren Grigoryan wins in Stepanakert
STEPANAKERT, SEPTEMBER 14, ARMENPRESS. According to preliminary data, acting Stepanakert Mayor Suren Grigoryan was re-elected on September 13.
As “Armenpress” informs, citing “Artsakhpress”, the website of the Nagorno Karabakh Central Electoral Commission informs that out of 15 thousand and 434 voters 10 thousand and 686 voted for Suren Grigoryan. 3 thousand and 303 people voted for Aris Grigoryan, the other candidate for city Mayor.
On September 13, local elections are held in 207 communities of Artsakh Republic. 94.377 citizens are eligible to vote.52 thousand and 765 voters (55.9%) participated in voting.