Զորրոն կվերադառնա մեծ Էկրան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Զորրոն, որը հանդիսատեսներին հայտնի Է որպես դիմակավոր հերոս, ով օգնության Է հասնում Նոր Իսպանիայի ընչազուրկ բնակիչներին, կրկին կվերադառնա մեծ Էկրաններ: Lantica Media եւ Sobini Films կինոընկերությունները հայտարարել են կինոնկարի նախապատրաստական աշխատանքների մասին, որն ստացել Է «Զորոն վերածնվում Է» անվանումը, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Vanity Fair-ին:
Ֆիլմի գործողությունը տեղի Է ունենալու Կալիֆոռնիայում, ինչպես եւ սկզբնաղբյուրում՝ Ջոնսթոն Մաքքալիի 1920-ական թվականների արկածային գրքերում: Փոխվելու Է գործողության ժամանակը. հեղինակները հերոսին տեղափոխելու են մոտ ապագա՝ ստեղծելով աշխարհի վախճանից հետո Զորրոյի մասին պատմության տարբերակը:
Ինչպես նշում Է The Hollywood Repoter-ը, նկարահանումները կսկսվեն 2016 թվականի մարտին Դոմինիկյան Հանրապետության Pinewood ստուդիայում: Գլխավոր դերակատարին եւ ռեժիսորին դեռ չեն ընտրել:
«Յուրաքանչյուր սերունդ ունի իր Զորրոն, եւ մենք ուրախ ենք, որ նոր Զորրոյին ներկայիս սերնդին ներկայացնելու հնարավորություն ունենք»,-նշել Է Lantica Media-ի ղեկավար Անտոնիո Ջենարին:
Նախագիծն օտարերկրյա դիստրիբյուտորներին կներկայացնեն այս տարի Տորոնտոյում կայանալիք կինոփառատոնում:
Զորրոյի մասին նոր ֆիլմի նկարահանումների գաղափարն առաջին տարի չԷ, որ քննարկվում Է: Ավելի վաղ նախագիծը մշակման փուլում Էր գտնվում 20th Century Fox ստուդիայում, իսկ բեմադրիչներն Էին համարվում Բրայան Սինգերը, Հարի Ուիթան: Այժմ արտադրությամբ զբաղվում են Lantica Media-ն եւ Sobini Films-ը:
Այսօրվա դրությամբ վերոհիշյալ հերոսի մասնակցությամբ վերջին կինոֆիլմը Էկրան Է բարձրացել 2005 թվականին եւ կոչվել Է «Զորրոյի լեգենդը»: Այդ կինոնկարում գլխավոր հերոսի դերը խաղացել Է Անտոնիո Բանդերասը: Ֆիլմը 1998 թվականին թողարկված «Զորրոյի դիմակը» ժապավենի շարունակությունն Էր, որում նույնպես խաղացել Է Բանդերասը:

Зорро вернется на большие экраны в постапокалиптическом фильме
Зорро, известный зрителям как герой в маске, который приходит на помощь обездоленным жителям Новой Испании, вновь вернется на широкие экраны. Кинокомпании Lantica Media и Sobini Films объявили о разработке картины, которая получила название «Зорро возрождается» (Zorro Reborn), сообщает Арменпресс со ссылкой на  Vanity Fair.
Действие фильма будет происходить в Калифорнии, как и в первоисточнике — приключенческих книгах Джонстона Маккалли 1920-х годов. Изменится время действия — создатели перенесут героя в ближайшее будущее, создав постапокалиптическую версию истории о Зорро.
Как отмечает The Hollywood Repoter, съемки начнутся в марте 2016 года в Доминиканской Республике на студии Pinewood. Исполнитель главной роли и режиссер пока не выбраны.
«У каждого поколения есть свой Зорро, и мы рады возможности представить нового Зорро нынешнему поколению», — отметил руководитель Lantica Media Антонио Дженнари (Antonio Gennari).
Проект представят иностранным дистрибьюторам на кинофестивале в Торонто в этом году.
Идея съемок нового фильма о Зорро обсуждается не первый год. Ранее проект находился в разработке на студии 20th Century Fox, а постановщиками числились Брайан Сингер, Гари Уитта. Теперь производством занимаются Lantica Media и Sobini Films.
Последний на сегодняшний день кинофильм с участием вышеупомянутого персонажа вышел в 2005 году и назывался «Легенда Зорро». Главного героя в этой картине играл Антонио Бандерас. Фильм являлся продолжением выпущенной в 1998 году ленты «Маска Зорро», в которой также был занят Бандерас.