Դոլֆ Լունդգրենը գլխավոր դերը կխաղա «Մանկապարտեզի ոստիկանի» սիքվելում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դերասան Դոլֆ Լունդգրենը գլխավոր դերն Է ստացել «Մանկապարտեզի ոստիկանի» սիքվելում, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Entertainment Weekly-ին: Ֆիլմի նկահարանումները մեկնարկել են Վանկուվերում: Բեմադրության վրա աշխատում Է ռեժիսոր Դոն Մայքլ Փոլը («Ծովային հետեւակ 2): Սցենարը գրել Է Դեւիդ Շտեյնբերգը (Ամերիկյան կարկանդակ 2): Ֆիլմի թողարկման ժամկետն առայժմ հայտնի չԷ:
Լունդգրենը խաղալու Է ոստիկանի դերը, որը քողարկված  դաստիարակչուհի Է սովորական մանկապարտեզում: Հերոսը պետք Է գտնի մարդկանց տվյալների բազայով գողացված ֆլեշկան, որոնք ընդգրկված են վկաների պաշտպանության համերկրային ծրագրում: Ինչ-որ ձեւով այն հայտնվել Է մանկապարտեզի դաստիարակչուհու ձեռքին, որին սիրահարվում Է Լունդգրենի հերոսը:
Հրատարակությունը ճշտում Է, որ կինոնկարի ստեղծողները չեն պլանավորում Էկրաններ վերադարձնել Ջոն Քիմբլի դետեկտիվը, որի դերն օրիգինալ կինոնկարում խաղացել Է Առնոլդ Շվերցենեգերը:
«Մանկապարտեզի ոստիկանը» առաջին կատակերգությունը Էկրան Է բարձրացել 1990 թվականին: Այն վարձույթում 200 մլն դոլար Է հավաքել 15 մլն դոլար բյուջեի դեպքում: Բացի Շվարցենեգերից, կինոնկարում գլխավոր դերերը խաղացել են Պենելոպա Էնն Միլլերը, Պամելա Ռիդը եւ Լինդա Հանթը: Ֆիլմը բեմադրել Է Այվան Ռայթմանը:
Վերջին տարիներին Լունդգրենն Էկրանին հայտնվել Է «Անզուսպները 3» եւ «Ստրկավաճառություն» մարտաֆիլմերում: Իր դերասանական կարիերայի ընթացքում դերասանը քանիցս մարմնավորել Է սլավոնական արմատներով հերոսների, օրինակ՝ «Ռոքի 4» «Կարմիր կարիճը», «Մեխանիկը», «Կալանավորը» եւ «Մինյոն» ֆիլմերում: Նրա մյուս հայտնի կինոժապավեններն են՝ «Ունիվերսալ զինվորը», «Հաշիվների մաքրում Փոքր Տոկիոյում» եւ «Հաշտարարը»:

Дольф Лундгрен появится в сиквеле «Детсадовского полицейского»
Актер Дольф Лундгрен получил главную роль в сиквеле «Детсадовского полицейского», сообщает Entertainment Weekly. Съемки фильма стартовали в Ванкувере. Над постановкой работает режиссер Дон Майкл Пол («Морпехи 2»). Сценарий написал Дэвид Штейнберг («Американский пирог 2»). Дата выхода фильма пока неизвестна, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Лундгрен исполнит роль полицейского, который работает под прикрытием воспитателем в обычном детском саду. Герою предстоит найти похищенную флешку с базой данных людей, включенных в федеральную программу защиты свидетелей. Каким-то образом она оказалась в руках у воспитательницы детсада, в которую влюбляется персонаж Лундгрена.
Издание уточняет, что создатели картины не планируют возвращать на экраны детектива Джона Кимбла, которого в оригинальной картине сыграл Арнольд Шварценеггер.
Первая комедия «Детсадовский полицейский» вышла в 1990 году. Она собрала в прокате около 200 миллионов долларов при бюджете 15 миллионов. Главные роли в картине, кроме Шварценеггера, сыграли Пенелопа Энн Миллер, Памела Рид и Линда Хант. Фильм поставил Айван Райтман.
В последние годы Лундгрен появлялся на экране в боевиках «Неудержимые 3» и «Работорговля». За свою актерскую карьеру актер неоднократно играл персонажей со славянскими корнями, например в фильмах «Рокки 4», «Вид на убийство», «Красный скорпион», «Механик», «Узник» и «Миньон». Другие его известные киноленты — «Универсальный солдат», «Разборка в Маленьком Токио» и «Миротворец».