«Ֆորում» բիզնես կենտրոնը հատուկ առաջարկ է մշակել «Դիջիթեք»-ի մասնակիցների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ֆորում» բիզնես կենտրոնի տնօրեն Իսահակ Զաքարյանը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում պատմել է կազմակերպության գործունեության, «Դիջիթեք» բիզնես ֆորումի հետ համագործակցության և մասնակցության մասին:
-Պարո՚ն Զաքարյան, տեղեկացել ենք, որ այս տարի «Ֆորում» բիզնես կենտրոնը ևս հանդես է գալու «Դիջիթեք»  բիզնես-ֆորումի շրջանակներում: Հաշվի առնելով այն փաստը, որ  «Դիջիթեք» բիզնես ֆորումին մասնակցում են հիմնականում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների (ՏՏ) ոլորտի կազմակերպությունները, հետաքրքիր է իմանալ, թե լինելով բիզնես կենտրոն, ինչո՞ւ եք որոշել մասնակցել «Դիջիթեք» բիզնես ֆորումին:
-Մեր նպատակն է բարձրացնել «Ֆորում» բիզնես կենտրոնի մասին իրազեկվածության մակարդակը, մասնավորապես, բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչների համար:  Մենք հանդես ենք գալիս և՛ որպես մասնակից, և՛ որպես «Դիջիթեք» բիզնես ֆորումի աջակից գործընկեր: Վստահ եմ, որ նման միջոցառումները նպաստում են ՀՀ բիզնես ոլորտի և ՏՏ-ի զարգացմանը, իսկ մենք, որպես պատասխանատու ընկերություն, մշտապես պատրաստ ենք սատարել նման նախաձեռնություններին:
-Իսկ ի՞նչ ակնկալիքներ ունեք  «Դիջիթեք»  բիզնես ֆորումին ձեր մասնակցությունից՝ որպես գործընկեր:
-Ակնկալում ենք, որ «Դիջիթեք» բիզնես ֆորումին մասնակցության արդյունքում կընդլայնվի «Ֆորում» բիզնես կենտրոնի գործունեությունը և արդյունքում ձեռք կբերենք նոր գործընկերներ: Ի վերջո, տեղական և միջազգային  կազմակերպությունների համախմբումը մեկ վայրում հետագա բիզնես համագործակցության մեծ հնարավորություններ կտա:
-Ինչո՞ւ ընտրեցիք հենց «Դիջիթեք» բիզնես ֆորումը:
-Ընտրել ենք «Դիջիթեք» բիզնես ֆորումը, քանի որ այն ներկայումս Հայաստանի ամենահեղինակավոր համաժողովներից է և լայն գործունեություն է ծավալում ՏՏ ոլորտի կազմակերպությունների զարգացման և կայացման շրջանակում: «Ֆորում» բիզնես կենտրոնն էլ վարում է քաղաքականություն՝ ուղղված ՏՏ ոլորտի կազմակերպություններին իր շուրջը՝ մեկ հարկի տակ համախմբելուն:
-Իսկ ինչո՞ւ հենց ՏՏ ոլորտն ընտրեցիք:
-Մենք բացման օրից սկսած համագործակցում ենք այս ոլորտը ներկայացնող կազմակերպությունների հետ և մինչ օրս աշխատում ենք նրանցից շատերի հետ: Ընտրել ենք ՏՏ ոլորտը, քանի որ մեր բիզնես կենտրոնը համապատասխանում է ՏՏ ոլորտը ներկայացնող կազմակերպությունների կողմից առաջադրվող պահանջներին: Շուկայի մեր կողմից իրականացված վերլուծության արդյունքում հասկացել ենք՝ ինչ են պահանջում այս ոլորտի ներկայացուցիչները, ինչ ակնկալիքներ ունեն մեզանից, և ամեն ինչ արել ենք դրանց համապատասխանելու համար: «Ֆորում» բիզնես կենտրոնի վարձակալների շարքում են այնպիսի հանրաճանաչ կազմակերպություններ, ինչպիսիք են Vmware-ը, Lion Sharp-ը, BigBrain-ը,  Systrotech-ը, NMX Global Software-ը,  Pharm Trust-ը, որոնց բավարարում են մեր կողմից առաջարկված պայմանները, և նրանք մեր լոյալ հաճախորդների շարքում են: Ի դեպ, նշեմ, որ այժմ որոշ ազատ տարածքներ ունենք և հատուկ առաջարկ ենք մշակել «Դիջիթեք»-ին մասնակից մեր գործընկերների համար:
-Ի՞նչ առաջարկի մասին է խոսքը:
-«Ֆորում» բիզնես կենտրոնը հատուկ առաջարկ է մշակել «Դիջիթեք» բիզնես ֆորումին որպես աջակից գործընկեր հանդես գալու շրջանակներում: Մենք ՏՏ ոլորտի կազմակերպություններին առաջարկում ենք «Ֆորում» բիզնես կենտրոնում վարձակալության հատուկ շահավետ պայմաններ: Առաջարկը կայանում է հետևյալում. մինչև օգոստոսի 1-ը երկարաժամկետ վարձակալության պայմանագիր կնքելու դեպքում վարձակալության առաջին ամիսը անվճար կլինի:
-Նման ձևաչափի ի՞նչ այլ միջոցառումների եք պատրաստվում մասնակցել առաջիկայում:
-Այս տարի հոկտեմբերի 2-4-ը կայանալու է «Դիջիթեք Էքսպո» միջազգային բարձր տեխնոլոգիաների ցուցահանդեսը, որի ընթացքում ևս լինելու ենք գործընկեր և ներկայացված ենք լինելու տաղավարով:

“Форум” Бизнес Центр предлагает специальные условия аренды представителям ИТ сектора
Исаак Закарян, директор "Форум" Бизнес Центра в интервью с Арменпресс рассказал о деятельности компании, ее партнерстве и участии в “Диджитек” бизнес форуме.
-Господин Закарян, мы узнали, что в этом году “Форум” бизнес центр также примет участие в рамках “Диджитек” Бизнес Форума. Учитывая, что в “Диджитек” бизнес форуме участвуют в основном компании из сферы ИТ, нас заинтересовало, почему вы решили принять в нем участие, будучи бизнес центром?
-Наша цель поднять уровень узнаваемости “Форум” бизнес центра, в частности, среди представителей бизнеса. Мы являемся как участником, так и партнером “Диджитек” бизнес форума. Я уверен, что подобные мероприятия способствуют развитию бизнеса и ИТ в Армении, а мы, чувствуя свою ответственность в этой связи, всегда готовы поддерживать подобные инициативы.
-Каковы ваши ожидания от участия в “Диджитек” бизнес форуме как его партнера?
-Мы надеемся, что в результате участия в “Диджитек” бизнес форуме деятельность “Форум” Бизнес Центра расширится и мы найдем новых партнеров. В конце концов, объединение местных и международных организаций на одной площадке может дать большие возможности дальнейшего сотрудничества.
-Почему вы выбрали именно “Диджитек” бизнес форум?
-Мы выбрали “Диджитек” бизнес форум, поскольку это одно из самых авторитетных мероприятий на данный момент и занимается широкой деятельностью развития и формирования ИТ-компаний. А “Форум” Бизнес Центр ведет политику объединения вокруг себя компаний ИТ-сферы.
-А почему вы выбрали, в частности, ИТ сектор?
-Со дня создания нашей компании мы сотрудничали с представителями этого сектора и работаем с ними по сей день. Мы выбрали ИТ-сектор, так как наш бизнес центр соответствует требованиям компаний, представляющих ИТ-сектор. В результате исследования рынка, который мы осуществили, мы поняли, в чем требования представителей данного сектора, каковы их ожидания от нас, и мы делали все, чтобы соответствовать им. Среди арендаторов “Форум” Бизнес Центра такие известные компании, как VMware, Lion Sharp, BigBrain,  Systrotech, NMX Global Software,  Pharm Trust, которых удовлетворяют наши условия, и они являются нашими постоянными клиентами. Кстати, должен заметить, что у нас есть некоторые свободные помещения, и мы разработали специальное предложение для наших партнеров участников “Диджитек” бизнес форума.
-А о каком предложении идет речь?
-“Форум” Бизнес Центр разработал специальное предложение, будучи партнером “Диджитек” бизнес форума. Мы предлагаем специальные выгодные условия аренды в “Форум” Бизнес Центре представителям ИТ-сектора. Предложение заключается в следующем: в случае заключение долгосрочного контракта до 1-го августа первый месяц аренды будет бесплатным.
-В каких мероприятиях подобного формата вы собираетесь принять участие?
-2-4 октября этого года состоится выставка международных высоких технологий  “Диджитек Экспо”, в которой мы также примем участие как партнер и будем представлены промо-стендом.