Հովիկ Աբրահամյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը և Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հեռախոսազրույց են ունեցել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` երկու պետությունների վարչապետերը քննարկել են գործնական հարցեր, երկուստեք վերահաստատվել է հարաբերությունների բարիդրացիական բնույթը:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Լեռնային Ղարաբաղում Գալուստ Սահակյանի եւ Անատոլի Բիբիլովի մասնավոր բնույթի հանդիպմանը, որի վերաբերյալ արդեն մեկնաբանություն տարածել է Ազգային ժողովի լրատվական ծառայությունը:
Ի պատասխան «Արմենպրես»-ի հարցի` ՀՀ ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանն ասել է, որ Գալուստ Սահակյանի հանդիպումն Անատոլի Բիբիլովի հետ կրել է բացառապես մասնավոր բնույթ։ Պաշտոնական հարց չի քննարկվել: Երկու անձնանց միջև մասնավոր հանդիպումները որևէ առնչություն չունեն քաղաքական դիքորոշումների հետ:

Armenia’s PM has telephone conversation with Prime Minister of Georgia
YEREVAN, 5 MAY, ARMENPRESS. The Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan had a telephone conversation with Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili. As “Armenpress” reports, the Prime Ministers of both countries discussed the practical issues; the both sides reaffirmed the good neighborly character of relations.
They also touched upon the meeting of private character of Galust Sahakyan and Anatoly Bibilov in Nagorno-Karabakh, about which the National Assembly Press Service has spread comments.
The Press Service of the National Assembly of the Republic of Armenia commented on the meeting of Galust Sahakyan with Anatoly Bibilov. To the question of Armenpress, the Head of the Department for Public Relations and Media of the National Assembly of the Republic of Armenia Arsen Babayan answered: “The meeting of Galust Sahakyan with Anatoly Bibilov was of exclusively private character. No official issue was discussed. The private meetings between two people have nothing to do with political positions”.