Էդվարդ Նալբանդյանն ու Անն Իդալգոն քննարկել են Երևանի և Փարիզի համագործակցության հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ապրիլի 28-ին հանդիպում է ունեցել Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհակալություն է հայտնել Անն Իդալգոյին՝ ապրիլի 24-ին Ֆրանսիայի Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում Երևան այցելելու, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի ոգեկոչման միջոցառումներին մասնակցելու համար։
Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել քաղաքապետ Իդալգոյին՝ Փարիզում հիշատակի բազմաթիվ միջոցառումների կազմակերպմանը աջակցելու, ապրիլի 24-ի երեկոյան ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի՝ Էյֆելյան աշտարակի լուսավորությունը մարելու կարևոր որոշման, ոգեկոչման միջոցառումներին ներկա գտնվելու, քաղաքապետարանում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցահանդեսը հյուրընկալելու համար։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Անն Իդալգոն անդրադարձել են քույր քաղաքներ Երևանի և Փարիզի համագործակցության հարցերին:
Հանդիպման ավարտին հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների, Երևանի և Փարիզի միջև համագործակցության զարգացման գործում նշանակալի ավանդի համար Անն Իդալգոն Էդվարդ Նալբանդյանին է հանձնել Փարիզի «Մեծ մեդալը»։

Armenian FM and Paris mayor discuss perspectives of Yerevan-Paris cooperation
YEREVAN, 28 APRIL, ARMENPRESS. On April 28, Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandyan had a meeting with Mayor of Paris Anne Hidalgo. As the Department of Press, Information and Public Relations of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, Edward Nalbandyan expressed gratitude to Anne Hidalgo for visiting Yerevan and participating in the events commemorating the Centennial of the Armenian Genocide as part of the delegation led by the President of France on April 24th.
Armenia’s foreign minister expressed gratitude to Mayor Hidalgo for helping organize several commemorative events in Paris, her important decision on switching the lights of the Eiffel Tower in commemoration of the Centennial of the Armenian Genocide on the evening of April 24th, attending the commemorative events and hosting the exhibition dedicated to the Armenian Genocide Centennial at Paris Municipality.
Edward Nalbandyan and Anne Hidalgo touched upon issues related to the cooperation between the sister cities of Yerevan and Paris.