Հադրութն ու ԱՄՆ Բըրբանք քաղաքը դարձել են բարեկամներ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Բըրբանք քաղաքի քաղաքային խորհուրդը հոկտեմբերի 28-ին միաձայն հռչակագիր է ընդունել՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Հադրութ քաղաքի հետ բարեկամական կապեր հաստատելու մասին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվական վարչությունից, հռչակագրում նշվում է, որ Հադրութի և Արցախի Հանրապետության ժողովուրդը հաստատակամություն և տոկունություն է ցուցաբերել պատերազմի, կոտորածների, տնտեսական զրկանքների և հսկայական դժվարությունների հանդեպ։
Բըրբանքի քաղաքային խորհուրդը ընդգծում է, որ արդեն քսան տարուց ավելի ԼՂՀ-ն, ելնելով իր քաղաքացիների շահերից, անկախ պետություն է և ջանքեր է գործադրում կովկասյան տարածաշրջանի զարգացման և այնտեղ կայունության հաստատման համար, ինչպես նաև անցկացնում է ազատ, արդար ընտրություններ և հանրաքվեներ, որոնք օրինակելի են ճանաչված տարածաշրջանի համար։

YEREVAN, NOVEMBER 14, ARMENPRESS. On October 28, the Burbank City Council, California, unanimously adopted a proclamation recognizing the town of Hadrut of the Nagorno Karabakh Republic as a “Friendship City”.
The Information Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Nagorno karabakh Republic informed “Armenpress” that the proclamation notes that the people of Hadrut and the Republic of Arstakh have shown tenacity and perseverance in the face of war, massacres, crippling poverty and tremendous hardships.
The City Council highlights that the Republic of Artsakh has for more than twenty years stayed true and  faithful to its citizens by remaining independent while working to bring change and stability to the  Caucasus region, and by holding free and fair elections and referendums that were widely declared  as a model for the region.