ՀՀ Նախագահի հրամանագրով Մովսես Խորենացու մեդալով պարգևատրվել են պետական կառավարման ակադեմիայի երկու դասախոսներ
ՀՀ Նախագահի հրամանագրով Մովսես Խորենացու մեդալով պարգևատրվել են
պետական կառավարման ակադեմիայի երկու դասախոսներ
ԵՐԵՎԱՆ, 7  ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունիսի 7-ին հրամանագիր է ստորագրել Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման ակադեմիայի 20-ամյակի կապակցությամբ, երկարամյա և արդյունավետ գիտամանկավարժական գործունեության համար ակադեմիայի երկու դասախոների Մովսես Խորենացու մեդալով պարգևատրելու մասին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Մովսես Խորենացու մեդալով պարգևատրվել են Վիլիկ Մելքոնի Եդիգարյանը` ակադեմիայի հանրային կառավարման ամբիոնի դոցենտ, և Մարիամ Մամիկոնի Մարգարյանը` ակադեմիայի քաղաքական կառավարման և քաղաքական վերլուծության ամբիոնի վարիչ, քաղաքական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր:
Սերժ Սարգսյանը հրամանագիրն ստորագրել է`ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 16-րդ կետով և հիմք ընդունելով «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքը:

Armenia’s President awards two lecturers of Public Administration Academy with Movses Khorenatsi medals
Armenia’s President awards two lecturers of Public Administration Academy with Movses
Khorenatsi medals
YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS. On the occasion of the 20th anniversary of Armenia’s Public Administration Academy establishment the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan signed a decree on awarding two lecturers of the Academy with Movses Khorenatsi medals for the long and productive scientific-pedagogical activity.
The Department of Mass Media and Public Relations of the President’s office of the Republic of Armenia informed Armenpress that Vilik Melkon Yedigaryan, Associate Professor at the Public Administration Department of the Academy and Mariam Mamikon Margaryan, the Head of the Political Administration and Political Analysis Department, Doctor-Professor of political sciences, were awarded with Movses Khorenatsi medals.
Serzh Sargsyan signed the decree led by Article 55, point 16 of the Constitution of the Republic of Armenia and based on the "State awards of the Republic of Armenia" Law.