ԼՂՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է «Ինտելեկտուալ Ռենեսանս» հիմնադրամի և «Վիքիմեդիա Հայաստան» ՀԿ ղեկավարներին
ԼՂՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է «Ինտելեկտուալ Ռենեսանս» հիմնադրամի և
«Վիքիմեդիա Հայաստան» ՀԿ ղեկավարներին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը մայիսի 13-ին ընդունել է «Վիքիմեդիա Հայաստան» գիտակրթական հասարակական կազմակերպության նախագահ Սուսաննա Մկրտչյանին և «Ինտելեկտուալ Ռենեսանս» հիմնադրամի տնօրեն Հակոբ Հակոբյանին: Ինչպես ««Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվական վարչությունից, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են մի շարք հարցեր, մասնավորապես, համացանցում Արցախի մասին օբյեկտիվ և համակողմանի տեղեկատվության տարածման վերաբերյալ։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Լևոն Մնացականյանը։

Karabakh FM hosts heads of Wikipedia-Armenia and Intellectual Renaissance
YEREVAN, MAY 14, ARMENPRESS. On May 13, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received head of the Wikipedia-Armenia scientific and educational public organization Susanna Mkrtchyan and Director of the Intellectual Renaissance fund Hakob Hakobyan.
The Press, Information, and Public Relations Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress” that during the meeting, the parties discussed a number of issues, in particular, regarding the dissemination of objective and comprehensive information about Artsakh online.
Chairman of the NKR State Commission on Regulating Public Services and Economic Competition Levon Mnatsakanyan also participated in the meeting.