«Արմենպրես»-ը միանում է «Մեկ հայ, մեկ հոդված Վիքիպեդիայում» նախաձեռնությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Վիքիմեդիա Հայաստան» հասարակական կազմակերպությունը «Հայերեն Վիքիպեդիա»-ն տարբեր նյութերով հարստացնելու նպատակով սկսել է «Մեկ հայ, մեկ հոդված Վիքիպեդիայում» նախաձեռնությունը: Կազմակերպիչները կոչ են անում մարտի 24-ից սկսած Հայաստանում և աշխարհի տարբեր երկրներում ապրող հայերին ստեղծել հայերենով առնվազն մեկ հոդված:
«Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը ևս միացել է նախաձեռնությանը, և գործակալության յուրաքանչյուր աշխատակից հանձն է առել մեկ հոդվածի պատրաստումը: «Արմենպրես»-ը հուսով է, որ այս քայլը վարակիչ կլինի, և մեծ թվով մարդիկ կմիանան «Հայերեն Վիքիպեդիա»-ի հարստացմանը:
Կազմակերպիչները խորհուրդ են տալիս խմբագրումներ կատարելիս օգտվել հետևյալ հղումից:
«Վիքիմեդիա Հայաստանը» ոչ առեւտրային կազմակերպություն է, որը հիմնադրվել է 2013-ի մայիսին եւ «Վիքիմեդիա» հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղն է։ Կազմակերպության նպատակն է խթանել վիքի-նախագծերի տարածումն ու զարգացումը Հայաստանում եւ տարածաշրջանում, հանրայնացնել ազատ գիտելիքի գաղափարը։ Հայկական վիքիպեդիայում ստեղծվել է ավելի քան 100 հազար հոդված:

YEREVAN, MARCH 24, ARMENPRESS:  “Wikimedia Armenia” public organization has launched “One nation, one article in Wikipedia” initiative to enrich “The Armenian Wikipedia” with various materials. The organizers urge the Armenians in their homeland and all over the world to create at least one article in Armenian since March 24.
“Armenpress” News Agency also joined the initiative and all the employees of the agency are committed to the preparation of one article. Armenpress hopes that this step will be contagious, and a large number of people will join the enrichment of “The Armenian Wikipedia”.
“Wikimedia Armenia” is a non-commercial organization which was founded in May, 2013 and is the Armenian branch of “Wikimedia” fund.