Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցի Լիբանանի կենտրոնական մարմինը նիստ է գումարել
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիբանանում ՀՀ դեսպանությունում հոկտեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցի Լիբանանի կենտրոնական մարմնի հերթական նիստը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նիստը բացել է Լիբանանում ՀՀ դեսպան Աշոտ Քոչարյանը:
Քննարկվել են կենտրոնական մարմնի գործունեության հիմնական ուղղությունները: Ընդգծվել է 100-ամյակի պետական հանձնաժողովի հետ սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը։ Քննարկվել են նաև մանրամասներ 2014-2015թթ. համատեղ ջանքերով իրականացվելիք աշխատանքների վերաբերյալ։

YEREVAN, OCTOBER 4, ARMENPRESS: The session of the Lebanon’s central body was held at the Embassy of the Republic of Armenia to Lebanon on October 2 devoted to the 100th anniversary of the Armenian Genocide. As reported by Armenpress, the session was opened by the Armenian Ambassador to Lebanon Ashot Kocharyan.
At the session the main directions of the activities of the central body were discussed. The necessity of closer cooperation with the 100th anniversary state commission was underlined. The sides discussed as well the details of the joint works to be carried out in 2014-2015.