Հայաստանն ու Արցախը պետական գույքի կառավարման ոլորտում երկամյա համատեղ ծրագիր կիրականացնեն
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երկօրյա աշխատանքային այցով հունիսի 9-ին ՀՀ ԿԱ պետական գույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանը կմեկնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ ԿԱ պետական գույքի կառավարման վարչության մամուլի քարտուղար Մարգարիտ Սարգսյանը, այցի ծրագրում հանդիպումներ են ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, ԼՂՀ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի հետ: Այցի նպատակն է քննարկել պետական գույքի կառավարման արդյունավետության բարձրացման, համագործակցության խթանման հարցեր: Հունիսի 10-ին Ստեփանակերտում փոխըմբռնման հուշագիր կստորագրվի, որով կամրագրվեն ՀՀ ԿԱ Պետական գույքի կառավարման վարչության և ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի միջև ոլորտի զարգացմանն ուղղված գործակցության քայլերը:
Փաստաթղթով հստակեցված է նաև 2013-2014թթ. իրականացվելիք համատեղ աշխատանքային ծրագրերի ժամանակացույցը: Մասնավորապես նախատեսվում է համագործակցել օրենքների կամ ենթաօրենսդրական ակտերի պահանջներին համապատասխան՝ պետական գույքի կառավարումը կատարելագործելու, պետական գույքի գույքագրման ու հաշվառման աշխատանքները կազմակերպելու, համակարգելու և այլ ուղղություններով: Կողմերը կաջակցեն միմյանց պետական գույքի հաշվառման բազայի ստեղծման, պետական բնակարանային ֆոնդի հաշվառման և զարգացման ռազմավարության մշակման և այլ հարցերում:

Armenia and Artsakh to realize a two-year joint project in the field of state property management
YEREVAN, JUNE 8, ARMENPRESS. Arman Sahakyan – the head of the State Property Management Department of the RA Government - will leave for the Nagorno Karabakh Republic for a two-day working visit on June 9. The press secretary of state Property Management Department of the RA Government informed "Armenpress" that meetings with the President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan and with the Prime-Minister of the Nagorno Karabakh Republic Arayik Harutyunyan have been involved in the agenda of the visit. The aim of the visit is to discuss issues of increasing the efficiency of state property management and fostering collaboration. A memorandum of mutual understanding will be signed in Stepanakert on June 10 which will state the cooperation steps between Property Management Departments of the RA Government and Government of the NKR aimed at the developing the field.
The schedule of the joint work projects to be realized in 2013-2014 is specified in the document. In particular, it is planned to cooperate according to the requirements of the laws to perfect the management of state property, to organize and coordinate the activities of the inventory taking of state property.