Հայրիկյանը Սահմանադրական դատարանից հետ է վերցրել ընտրությունների հետաձգման դիմումը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը հետ է վերցրել ընտրությունների հետաձգման նպատակով Սահմանադրական դատարան ներկայացված դիմումը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ ՍԴ մամուլի քարտուղար Հովհաննես Պապիկյանը, դիմումը հետ է վերցրել Հայրիկյանի փաստաբանը:
Պարույր Հայրիկյանը Սահմանադրական դատարան էր դիմել փետրվարի 10-ին` ընտրություններից ութ օր առաջ` դրանք 14 օր հետաձգելու խնդրով: Նրա այդ քայլի համար հիմք էր հանդիսացել հունվարի 31-ին թեկնածուի նկատմամբ կատարված մահափորձը: Նրան վիրահատել են, գնդակը հանել մարմնից: Փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակում (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-305 հոդվածի հատկանիշներով` պետական, քաղաքական կամ հասարակական գործչի սպանության փորձ) ձերբակալվել են Երևան քաղաքում ոչ լեգալ կարգավիճակում գտնվող 1966թ. ծնված, որոշակի զբաղմունք չունեցող, նախկինում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության համար դատապարտված Խաչատուր Ալբերտի Պողոսյանը և 1972թ. ծնված, Սամվել Արամայիսի Հարությունյանը: Պողոսյանը և Հարությունյանը մահափորձի հանգամանքների վերաբերյալ տվել են խոստովանական ցուցմունքներ: Հայտնաբերվել է հանցագործության գործիք` «Նագան» տե­սակի ատրճանակը:

YEREVAN, FEBRUARY 11, ARMENPRESS. Armenian presidential candidate Paruyr Hayrikyan took back his application to the Constitutional Court to postpone the presidential elections. The Press Secretary of the Constitutional Court of the Republic of Armenia Hovhannes Papikyan informed "Armenpress" that Paruyr Hayrikyan's lawyer took back the application.
Presidential candidate Paruyr Hayrikyan turned to Constitutional Court with a request to postpone Presidential elections for two weeks on February 10, 16: 30.
Presidential candidate, leader of union for "National Self-Determination" Paruyr Hayrikyan was shot around 11:30 PM, January 31 in Tpagrichner Street, Kentron district of Yerevan. Hayrikyan got a gunshot wound to shoulders' area and had been operated on in "St. Gregory the Illuminator" medical center.