«Արմենպրես»-ն ու «Վիքիմեդիա Հայաստան»-ը կազմակերպում են սեմինար լրագրողների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը և «Վիքիմեդիա Հայաստան» նախաձեռնող խումբը կազմակերպում են սեմինար լրագրողների համար:
Սեմինարի նպատակն է լրագրողներին ներկայացնել «Համաշխարհային Վիքիմեդիա» հիմնադրամի և տարբեր երկրների «Վիքիմեդիա» մասնաճյուղերի գործունեության փորձը,  ինչպես նաև գործարկվող Վիքի նախագծերը` Վիքիպեդիա, Վիքիդարան, Վիքիգրքեր, Վիքիլուրեր և այլն:
Մասնակից լրագրողները կստանան դրանցից օգտվելու վերաբերյալ հիմնական գիտելիքներ, կտեղեկանան եվրոպական երկրների լրագրողների համագործակցության փորձին «Վիքիմեդիա» նախագծերում:
Սեմինարին տեսական գիտելիքներ տրամադրելուց բացի, հնարավորություն կստեղծվի գործնական հմտությունների կատարելագործման համար: Սեմինարը կազմված կլինի շնորհանդեսից, հարց ու պատասխանից և գործնական մասից: Սեմինարն ավելի արդյունավետ եւ առարկայական դարձնելու նպատակով նախընտրելի է, որ լրագրողները մասնակցեն իրենց լափթոփներով:
Սեմինարը տեղի կունենա 2012թ. դեկտեմբերի 15-ին` ժամը 11.00-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում` Սարյան 22:

«Арменпресс» и «Викимедиа Армения» организуют семинар для журналистов
Информационное агентство  «Арменпресс» и инициативная группа «Викимедиа Армения» организуют семинар для журналистов.
Цель семинара – представить журналистам опыт деятельности фонда «Всемирная Викимедиа» и филиалов «Викимедиа» разных стран, а также реализуемые Вики-проекты – Википедиа, Викитека. Викикниги, Викивести и др.
Участники семинара получит базовые знания для пользования этими проектами, ознакомятся с опытом работы журналистов европейских стран в проектах «Викимедиа».
Кроме теоретических знаний, журналисты будут иметь возможность совершенствовать и свои практические навыки. Семинар будет состоять из презентации, вопросов и ответов, практической части. С целью обеспечить более целевой и предметный характер семинара желательно, чтобы  журналисты участвовали в этом семинаре со своими «лавтопами».