«Yerevan summer music» երգի փառատոն` Ազատության հրապարակում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւանի Ազատության հրապարակում օգոստոսի 26-28-ը կանցկացվի «Yerevan summer music» երգի փառատոնը: Փառատոնին կմասնակցեն նաեւ վրացի ռոքերների «Tako and Green-Mama» խումբը, որը Երեւանում հանդես կգա 45 րոպեանոց ծրագրով:
Ինչպես «Ամենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց փառատոնի կազմակերպիչ, երաժիշտ Վարդան Գրիգորյանը, փառատոնին կմասնակցեն նաեւ ռոք խմբեր Հայաստանից, Դանիայից, Գերմանիայից, Իտալիայից եւ Մեծ Բրիտանիայից: Նրա խոսքով' հիմնական նպատակն ամառվա շրջանում ուրախ եւ հետաքրքիր տրամադրություն ստեղծելն է: «Աշխարհի յուրաքանչյուր քաղաքակիրթ երկիր պետք է ունենա ամառային երաժշտության փառատոն»,- ասաց նա' հավելելով, որ փառատոնի անցկացումը կօգնի տոնական տրամադրություն ստեղծել քաղաքում, ինչպես նաեւ նոր շփումների առիթ հանդիսանալ երաժիշտների միջեւ:Ըստ Վ. Գրիգորյանի' իրենց համար առաջին հերթին կարեւոր է որակյալ երաժշտություն մատուցելը, հետաքրքիր միջավայր ստեղծելը:

Фестиваль песни «Yerevan summer music» на площади Свободы в Ереване
26-28 августа на площади Свободы в Ереване состоится Фестиваль песни §Yerevan summer music». В нем примет участие и грузинская рок-группа «Tako and Green-Mama¦ с 45-минутным концертом.
Как сказал в беседе с Арменпресс организатор Фестиваля, музыкант Вардан Григорян, среди участников - рок-группы из Армении, Дании, Германии, Италии и Великобритании.
«Любая цивилизованная страна должна иметь свой летний музыкальный фестиваль», - сказал он, добавив, что это поможет создать радостное настроение на улицах города, пообщаться и установить творческие контакты музыкантам, участвующим в этом фестивале. По словам В.Григоряна, для них самое важное – это качество музыки и создание интересной среды. В рамках фестиваля состоится 12 концертов.