Յանին համերգ կտա Հայաստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ երաժիշտ Յանին սեպտեմբերի 23-ին համերգ կտա Հայաստանում: Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց համերգի կազմակերպիչ «Invitro Production & VT Entertainment» պրոդյուսերական ընկերության տնօրենի օգնական Զառա Մարությանը, համերգը կկայանա Կ.Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Նրա տեղեկացմամբ' Յանիին համերգի ընթացքում կուղեկցեն սովորաբար նրա հետ հանդես եկող շուրջ 40 երաժիշտները:
«Համերգի ընթացքում կհնչեն ինչպես արդեն հայտնի եւ սիրված, այնպես էլ' նոր կատարումներ»,- ասաց Զ. Մարությանը' հավելելով, որ համերգը կտեւի շուրջ 2 ժամ: Նա նաեւ նշեց, որ տոմսերը վաճառքում կլինեն օգոստոսի տասից: Դրանք կարժենան 7-60 հազար դրամ:

В Армении состоится концерт Янни
В Армении 23 сентября состоится концерт извстного музыканта Янни. Как в ходе беседы с Арменпресс отметила помощник директора организовавшей концерт продюссерской компании «Invitro Production & VT Entertainment» Зара Марутян, концерт состоится в Спортивно-концертном комплексе имени К. Демирчяна. Она также отметила, что Янни будут сопровождать около 40 музыкантов, которые постоянно выступают с ним.
«Во время концерта прозвучат как уже известные и полюбившиеся, так и новые произведения», - отметила З. Марутян, добавив, что концерт продлится 2 часа. Билеты будут продаваться с 10 августа и будут стоить 7-60 тыс. драмов.