Լավրովը Բայրամովի հետ հաջորդ շաբաթ կքննարկի Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Ադրբեջանի իր գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ դեկտեմբերի 5-ին Մոսկվայում կքննարկի Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների կարգավորման հարցը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Հատուկ ուշադրություն կհատկացվի 2020 թվականի նոյեմբերի 9–ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի և այս տարվա հոկտեմբերի 31-ի բարձր մակարդակով եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքի քննարկմանը: Դրանք կոչված են ապահովելու հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների համալիր կարգավորումը», - ասել է Զախարովան:
Դիվանագետը նաև նշել է, որ երկու արտգործնախարարները կքննարկեն ռուս-ադրբեջանական երկկողմ հարաբերությունները:

Lavrov, Bayramov to discuss Armenia-Azerbaijan relations in Moscow next week
YEREVAN, NOVEMBER 30, ARMENPRESS. Russian Foreign Minister Sergei Lavrov and his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov will discuss the normalization of the relations between Armenia and Azerbaijan in Moscow on December 5, Russian Foreign Ministry Spokeswoman Maria Zakharova said at a press briefing.
“A special focus will be paid on the discussion of the implementation process of the high-level trilateral agreements reached on November 9, 2020, January 11, November 26, 2021 and October 31 this year. They are aimed at ensuring the complete normalization of the Armenian-Azerbaijani relations”, she said.