Լավրովը Բայրամովի հետ հաջորդ շաբաթ կքննարկի Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Ադրբեջանի իր գործընկեր Ջեյհուն Բայրամովի հետ դեկտեմբերի 5-ին Մոսկվայում կքննարկի Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների կարգավորման հարցը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Հատուկ ուշադրություն կհատկացվի 2020 թվականի նոյեմբերի 9–ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի և այս տարվա հոկտեմբերի 31-ի բարձր մակարդակով եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքի քննարկմանը: Դրանք կոչված են ապահովելու հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների համալիր կարգավորումը», - ասել է Զախարովան:
Դիվանագետը նաև նշել է, որ երկու արտգործնախարարները կքննարկեն ռուս-ադրբեջանական երկկողմ հարաբերությունները:

Лавров на следующей неделе обсудит с Байрамовым отношения между Арменией и Азербайджаном
5 декабря министр иностранных дел России Сергей Лавров и его азербайджанский коллега Джейхун Байрамов в Москве обсудят вопрос урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном. Как сообщает «Арменпресс», об этом в ходе еженедельного брифинга заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
«Особое внимание будет уделено обсуждению хода выполнения трехсторонних договоренностей на высоком уровне от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года и 31 октября этого года. Они призваны обеспечить всестороннее урегулирование армяно-азербайджанских отношений», - сказала Мария Захарова.