Խաղաղապահ զորախումբն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման միջադեպին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղում առաքելություն իրականացնող խաղաղապահ զորախումբն իր պատասխանատվության գոտում հրադադրի խախտման մեկ դեպք է արձանագրել:
«Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է ՌԴ ՊՆ հաղորդագրությունից:
«Շուշիի շրջանում ադրբեջանական կողմը կրակել է Լեռնային Ղարաբաղի զինված ուժերի դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով երկու մարդ վիրավորվել է»,-նշվում է հաղորդագրությունում:
Նշվում է, որ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը ադրբեջանական կողմի հետ հետաքննում է այս միջադեպը։
Նոյեմբերի 28-ի երեկոյան Արցախի Պաշտպանության բանակը հայտնել էր, որ ադրբեջանական կողմն արևմտյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը, ինչի հետևանքով վիրավորվել է երկու զինծառայող։ Հրադադարի խախտման մասին պաշտոնական Ստեփանակերտը տեղեկացրել էր ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։

The peacekeeping contingent comments on the incident of ceasefire violation by Azerbaijan
YEREVAN, NOVEMBER 29, ARMENPRESS. The peacekeeping force carrying out a mission in Nagorno-Karabakh has recorded one case of violation of the ceasefire in its area of responsibility, ARMENPRESS was informed from the message of the Ministry of Defense of the Russian Federation.
"The Azerbaijani side fired at the positions of the armed forces of Nagorno-Karabakh in the Shushi region, as a result of which two people were injured," the message states.
It is noted that the command of the peacekeeping military group is investigating this incident with the Azerbaijani side.
On the evening of November 28, the Artsakh Defense Army reported that the Azerbaijani side violated the ceasefire in the western direction, as a result of which two servicemen were injured. The official Stepanakert informed the command of the peacekeeping troops of the Russian Federation about the violation of the ceasefire.