Հայաստանում ներդրում անել ցանկացող սփյուռքահայերի թիվն ավելի մեծ է, քան 2019 թվականին էր. Սինանյան
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սփյուռքի մի շարք գործարարներ, ընկերություններ Հայաստանում ներդրումներ անելու ցանկություն ունեն: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը,  այս մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը՝ հավելելով, որ այդ թիվն ավելի մեծ է, քան 2019 թվականին է եղել:
Նրա խոսքով` ներդրումները հիմնականում բարձր տեխնոլոգիաների, տուրիզմի, գյուղատնտեսության ոլորտների հետ  են կապված:
«Այդ ընկերությունների մոտ Հայաստանի ապագայի նկատմամբ բարձր վստահության մակարդակ կա, այլապես ընկերությունները ներդրում չեն անի մի տեղ, որի ապագային չեն հավատում»,-ասաց Սինանյանը:
Ավելի վաղ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հայտարարել էր, որ սփյուռքահայերի 74 տոկոսը պատրաստ է Հայաստանում ներդրումներ անել:

Из диаспоры уже больше желающих инвестировать в Армении, чем в 2019 году: уполномоченный по делам диаспоры
Из диаспоры уже больше желающих инвестировать в Армении, чем в 2019 году:
уполномоченный по делам диаспоры
Бизнесмены и компании армянской диаспоры хотят инвестировать в Армении. Как сообщает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции после заседания правительства заявил главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян, добавив, что желающих сейчас больше, чем в 2019 году.
По его словам, инвестиции в основном связаны со сферами высоких технологий, туризма и сельского хозяйства.
«Эти компании уверены в будущем Армении, иначе не стали бы инвестировать, не веря в ее будущее», - сказал Синанян.
Ранее и министр экономики РА Ваан Керобян заявил, что 74 % армян диаспоры готовы инвестировать в Армению.