ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը և Մալթայի նորանշանակ դեսպանն անդրադարձել են հումանիտար խնդիրների հաղթահարման հնարավորություններին
ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը և Մալթայի նորանշանակ դեսպանն անդրադարձել են
հումանիտար խնդիրների հաղթահարման հնարավորություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը հոկտեմբերի 5-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մալթայի Ինքնիշխան Մարտական Ուխտի նորանշանակ դեսպան Դոմենիկո Արդուինին՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են Մալթայի կողմից Հայաստանում նախատեսվող ծրագրերին, ինչպես նաև՝ հումանիտար խնդիրների հաղթահարման հնարավորություններին։
Ըստ աղբյուրի՝ նախարարի տեղակալը հանգամանորեն ներկայացրել է ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված վերջին ագրեսիայի հետևանքները՝ կարևորելով միջազգային հանրության հասցեական արձագանքը՝ Հայաստանի ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության դեմ ադրբեջանական ոտնձգությունների դատապարտման ուղղությամբ:

Посол Суверенного Военного Мальтийского Ордена вручил копию верительных грамот заместителю главы МИД Армении
Посол Суверенного Военного Мальтийского Ордена вручил копию верительных грамот
заместителю главы МИД Армении
Заместитель министра иностранных дел Армении Паруйр Оганнисян 5 октября принял новоназначенного посла Суверенного Военного Мальтийского Ордена в Республики Армения Доменико Ардуини по случаю вручения копии верительных грамот.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в ходе встречи собеседники коснулись планов Суверенного Военного Мальтийского Ордена в Армении, а также возможностей преодоления гуманитарных проблем.
Заместитель министра подробно представил последствия последнeй агрессии, развязанную Азербайджаном против суверенной территории Армении, подчеркнув важность целенаправленной реакции международного сообщества на осуждение азербайджанской агрессии против суверенитета и территориальной целостности Армении.