Պետք է երեք հիմնական ռազմավարական ուղղություններով շարժվենք. ՀՀ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ակնհայտ է համարում, որ Հայաստանը պետք է շարժվի 3 առաջնահերթ ռազմավարական ուղղություններով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Փաշինյանն այս մասին նշեց կառավարության նիստում՝ ադրբեջանական հերթական ագրեսիայի վերաբերյալ իր ելույթում:
«Ինձ համար ակնհայտ է, որ մենք 3 հիմնական ռազմավարական ուղղություններով պետք է շարժվենք: Իհարկե, 3 ուղղությունները չեն բացառում մյուսները: Բայց 3 ուղղություն ուզում եմ շեշտել՝ առաջինը՝ մենք պետք է բոլոր ջանքերը գործադրենք Հայաստանի շուրջ տևական խաղաղություն և կայունություն հաստատելու ուղղությամբ, երկրորդը՝ պետք է  հետևողականորեն շարունակենք կրթության ոլորտում մեր բարեփոխումները, և կրթության ոլորտում մեզ պետք են էական խոշոր պետական ներդրումներ, և հաջորդը՝ բանակում պետք է  հետևողական բարեփոխումներ իրականացվեն»,-ասաց վարչապետը:
Ըստ Փաշինյանի՝ այս երեք օրակարգային առաջնահերթությունները պետք է դառնան այն լոկոմոտիվը, որով պետք է առաջնորդել Հայաստանն այս համաշխարհային փոթորիկի մեջ:

Мы должны двигаться по трем основным стратегическим направлениям: премьер-министр Армении
Премьер-министр РА Никол Пашинян считает очевидным, что Армения должна двигаться по трем приоритетным стратегическим направлениям. Как передает «Арменпресс», Пашинян заявил об этом на заседании правительства.
«Для меня очевидно, что мы должны двигаться по трем основным стратегическим направлениям. Конечно, эти 3 направления не исключают и другие. Но я хочу выделить 3 направления: во-первых, мы должны приложить все усилия для установления прочного мира и стабильности вокруг Армении, во-вторых, мы должны последовательно продолжать наши реформы в сфере образования, и нам нужны значительные крупные государственные инвестиции в сфере образования, и наконец - последовательно должны быть реализованы реформы армии», - сказал премьер-министр.
По словам Пашиняна, эти три приоритета повестки должны стать тем локомотивом, который выведет Армению из этой глобальной бури.