Էրդողանը հայտնել է Փաշինյանի հետ հանդիպման հնարավորության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը չի բացառել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ Պրահայում հանդիպման հնարավորությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է թուրքական «Անադոլու»-ն:
Էրդողանը հայտնել է, որ քննարկվում է Պրահայում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի հանդիպմանը մասնակցելու հարցը՝ նկատելով, որ, եթե որոշեն մեկնել Չեխիա, ապա, ենթադրաբար, այնտեղ կլինի նաև Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ «Հնարավոր է՝ բոլոր  հարցերն այնտեղ քննարկելու հնարավորություն կունենանք»,-ասել է Էրդողանը:
Նա նշել է նաև, որ որոշակի նախաձեռնություններ կունենան Կովկասում, այս պահին դրանք դեռ պլանավորման փուլում են։ Էրդողանը հավելել է, որ  այդ հարցերը կքննարկի իր եղբոր՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ և, դրանից կախված, քայլեր կձեռնարկեն:

YEREVAN, SEPTEMBER 22, ARMENPRESS. Turkish President Recep Tayyip Erdogan doesn’t rule out the possibility of meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan in Prague, Anadolu reports.
According to the Anadolu news agency, Erdogan said that he is considering participating in the European Political Community meeting in Prague, and if a decision is made to travel to Czech Republic then presumably the Armenian PM Nikol Pashinyan will also be there and a meeting could take place. “It is possible that we will have the chance to discuss all issues there,” Erdogan said.
Erdogan added that they will have “some initiatives” in the Caucasus which are now in the planning phase. The Turkish president said that he will discuss these issues with “his brother” Azerbaijani President Aliyev and will take steps accordingly.