Աշոտ Հովակիմյանը նշանակվել է Բոսնիա և Հերցեգովինայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահի հրամանագրով Աշոտ Հովակիմյանը նշանակվել է Բոսնիա և Հերցեգովինայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 14-րդ հոդվածի 1-ին մասի. Չեխիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աշոտ Հովակիմյանին, համատեղության կարգով, նշանակել Բոսնիա և Հերցեգովինայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Պրահա)»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասված է հրամանագրում։

Ашот Овакимян назначен Чрезвычайным и полномочным послом РА в Боснии и Герцеговине
Указом президента Республики Армения Ашот Овакимян назначен Чрезвычайным и полномочным послом Республики Армения в Боснии и Герцеговине.
«Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно пункту 2 части 1 статьи 132 Конституции, а также части 1 статьи 14 Закона «О дипломатической службе», Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Армения в Чешской Республике Ашота Овакимяна по совместительству назначить Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Армения в Боснии и Герцеговине (резиденция в Праге)», - как передает Арменпресс, говорится в указе.