Լաոսի Ժողովրդական Ժողովրդավարական Հանրապետության դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալին
Լաոսի Ժողովրդական Ժողովրդավարական Հանրապետության դեսպանն իր
հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Լաոսի Ժողովրդական Ժողովրդավարական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Վիլավան Յապոհերը (նստավայրը՝ Մոսկվա) հուլիսի 6-ին իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, շնորհավորելով նշանակման կապակցությամբ` ԱԳ նախարարի տեղակալը դեսպանին մաղթել է բեղմնավոր ու արդյունավետ աշխատանք։
Ըստ աղբյուրի՝ իր հերթին շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության և բարեմաղթանքների համար՝ դեսպանը նշել է, որ կփորձի առավելագույնս նպաստել երկու երկրների միջև հարաբերությունների ամրապնդմանը:
Նշվում է, որ կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնելու հնարավորությունները: Երկուստեք պատրաստակամություն է հայտնվել գործադրել բոլոր ջանքերը` փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում առկա ներուժի լիարժեք կիրառման ուղղությամբ, մասնավորապես` տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, կրթության և զբոսաշրջության ոլորտներում։

Ambassador of the Lao People's Democratic Republic hands over copies of credentials to Deputy FM of Armenia
Ambassador of the Lao People's Democratic Republic hands over copies of credentials to
Deputy FM of Armenia
YEREVAN, JULY 6, ARMENPRESS. The newly appointed Ambassador of the Lao People's Democratic Republic to Armenia Vilavan Yiaporher (residence in Moscow) handed over the copy of her credentials to Deputy Foreign Minister of Armenia Mnatsakan Safaryan on July 6.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the MFA Armenia, congratulating on the appointment, the Deputy FM wished the Ambassador fruitful and effective work.
In turn, thanking for the reception and good wishes, the Ambassador noted that she will do her best to contribute to the strengthening of relations between the two countries.
The parties discussed the possibilities of raising the bilateral relations to a new level. Both sides expressed readiness to make all efforts to fully utilize the existing potential in areas of mutual interest, particularly in the areas of information technology, education and tourism.