Հայաստանի և Իսպանիայի ԱԳ նախարարներն առանձնազրույց են ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Աշխատանքային այցով Իսպանիայում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը առանձնազրույց է ունեցել Իսպանիայի ԱԳ նախարար Խոսե Մանուել Ալբարես Բուենոյի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնել էին, որ հուլիսի 5-7-ն Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կլինի Իսպանիայի Թագավորությունում: Այցի շրջանակներում նախատեսված են նախարար Միրզոյանի հանդիպումները Պատգամավորների կոնգրեսի նախագահ Մերիչել Բատետի, արտաքին գործերի նախարար Խոսե Մանուել Ալբարես Բուենոյի, ՄԱԿ Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Զուրաբ Պոլոլիկաշվիլիի հետ:

Состоялась беседа глав МИД Армении и Испании
ЕРЕВАН, 6 ИЮЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, находящийся с рабочим визитом в Испании, провел частную беседу с министром иностранных дел Испании Хосе Мануэлем Альбаресом Буэно.
Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщает МИД РА.
Ранее МИД РА сообщал, что 5-7 июля Арарат Мирзоян находится с рабочим визитом в Королевстве Испания. В рамках визита запланированы встречи министра Мирзояна с председателем Конгресса депутатов Меришель Батет, министром иностранных дел Хосе Мануэлем Альбаресом Буэно, генеральным секретарем Всемирной туристской организации ООН Зурабом Пололикашвили.