Մենք ավելի խելացի խաղ ցուցադրեցինք. Եղիշե Մելիքյան
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Փյունիկ»-ի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը գոհ է Չեմպիոնների լիգայի որակավորման փուլում «Կլուժ»-ի դեմ խաղում գրանցված ոչ ոքի արդյունքից:
«Հաշվի առնելով այն խնդիրները, որոնք առկա էին մինչ խաղը՝ գրանցված արդյունքը համարում եմ նորմալ: Տղաներն արեցին առավելագույնը: Մենք շատ լավ վերլուծել էինք հակառակորդին: Ես նույնիսկ մեկնել էի Ավստրիա դիտելու նրանց ընկերական խաղերը: Մեզ հաջողվեց փակել հակառակորդի ուժեղ կողմերը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ զրույցում ասել է Մելիքյանը:
Մասնագետի խոսքով` բարդ է 10 օրերի ընթացքում նոր թիմ ստեղծել և սկսել պայքարը Չեմպիոնների լիգայում:
«Մեզ համար առավել դժվար է լինելու պատասխան հանդիպումը: Մենք ավելի խելացի խաղ ցուցադրեցինք»,-ասել է մասնագետը:
Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլում Երևանի «Փյունիկ»-ը սեփական հարկի տակ ընդունել էր ռումինական «Կլուժ» ակումբին։ Հանդիպումն ավարտվել է 0-0 հաշվով:

Мы играли умнее: Егише Меликян
ЕРЕВАН, 6 ИЮЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Главный тренер ереванского "Пюник" Егише Меликян доволен результатом - ничьей с "Клуж" в квалификационном раунде Лиги чемпионов.
«Учитывая проблемы, существовавшие до игры, я считаю зарегистрированный результат нормальным. Ребята сделали все возможное. Мы очень хорошо проанализировали соперника. Я даже ездил в Австрию, чтобы посмотреть их товарищеские матчи. Нам удалось перекрыть сильные точки противника», - сказал Меликян в беседе с журналистами, сообщает «Арменпресс».
По словам эксперта, сложно за 10 дней создать новую команду и начать борьбу в Лиге чемпионов.
«Ответный матч будет для нас сложнее. Мы сыграли более умную игру», — сказал специалист.
В первом раунде квалификации Лиги чемпионов ереванский «Пюник» принимал румынский клуб «Клуж». Матч закончился со счетом 0:0.