Պակիստանում հորդացումների զոհերի թիվը հասել է 25-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 25 մարդ Է զոհել եւ 35-ը տուժել անձրեւային հորդացման հետեւանքով, որի պատճառը տեղատարափ անձրեւներն են Պակիստանի Բելուջստանի արեւմտյան նահանգում:
Հուլիսի 6-ին այդ մասին հաղորդել Է Daily Times թերթը՝ վկայակոչելով մի մասնավոր հեռուստաալիք, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես հայտնում Է թերթը, նահանգի Տարերային աղետների դեմ պայքարի վարչության ղեկավարն ասել Է, որ զոհվածների թվում կա նաեւ չորս երեխա: Daily Times-ի տվյալներով՝ տարերային աղետի պատճառով ամենամեծ վնասը հասցվել Է նահանգի մայրաքաղաք Քվետային:
Իր հերթին, Բելուջստանի կառավարությունը որոշում Է ընդունել արտակարգ դրություն սահմանել մայրաքաղաքում՝ ընթացիկ իրավիճակի դեմ պայքարի համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Пакистане число жертв паводков выросло до 25
По меньшей мере 25 человек погибли и 35 пострадали в результате дождевого паводка, вызванного ливневыми дождями в пакистанской западной провинции Белуджистан. Как передает Арменпресс, об этом в среду сообщила газета Daily Times со ссылкой на частный телеканал.
Как передает газета, глава провинциального управления по борьбе со стихийными бедствиями сказал, что среди погибших также числятся четверо детей.
По данным Daily Times, наибольший ущерб из-за стихийного бедствия был нанесен столице провинции Кветта. В свою очередь, правительство Белуджистана приняло решение о введении чрезвычайного положения в столице для борьбы с текущей ситуацией.