Հայաստանյան հասարակությունն իր գործողություններով ապացուցել է, որ մերժում է սահմանադրական կարգի դեմ ոտնձգությունները. Ալեն Սիմոնյան
Հայաստանյան հասարակությունն իր գործողություններով ապացուցել է, որ մերժում է
սահմանադրական կարգի դեմ ոտնձգությունները. Ալեն Սիմոնյան
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սահմանադրության օրվա առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից, ուղերձում ասված է.
Շնորհավորում եմ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ:
Մայր օրենքով երաշխավորված իրավունքներն ու ազատությունները Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու հիմնական անցաթուղթն են: Դրանց կյանքի կոչումն ու իրացումը մեր պետության հիմքն ու ժամանակակից աշխարհում սեփական դիմագիծն ունենալու երաշխիքներն են:
Մեր պարտքն է հասնել իրավունքի եւ օրենքի գերակայության, ինչը Հայաստանի ժողովրդավարության այն նշաձողն է, որին մեր ամենօրյա աշխատանքով պետք է մոտենանք ժամ առ ժամ:
Հայաստանյան հասարակությունն իր գործողություններով ապացուցել է, որ մերժում է սահմանադրական կարգի դեմ ուղղված ոտնձգությունները, ինչը կարեւոր ցուցիչ է` հասկանալու, որ ճիշտ ճանապարհին ենք:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիս Սահմանադրության օրվա առթիվ, մաղթում եմ, որ սահմանադրական նորմերը կայուն տեղ ունենան հանրային ընկալումներում եւ առօրյա կյանքում»:

Армянское общество своими действиями доказало, что отвергает посягательства на конституционный строй. Ален Симонян
Армянское общество своими действиями доказало, что отвергает посягательства на
конституционный строй. Ален Симонян
Председатель НС РА Ален Симонян направил поздравительное послание по случаю Дня Конституции.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата Национального Собрания Республики Армения, в  послании говорится:
Поздравляю с Днем Конституции.
Права и свободы, гарантированные Основным законом, являются основным пропуском гражданина Армении. Их претворение в жизнь и реализация - основа нашего государства и гарантии наличия собственного облика в современном мире.
Наш долг — достичь верховенства права и закона, поскольку это станет той планкой демократии в Армении, к которой каждый должен подводить своей каждодневной работой.
Армянское общество своими действиями доказало, что отвергает посягательства на конституционный строй. Это является важным показателем того, что мы на правильном пути.
Еще раз поздравляю всех нас с Днем Конституции, желаю, чтобы конституционные нормы занимали стабильное место в общественном восприятии и повседневной жизни».