Fly Arna-ն ընտրել է տեխնիկական սպասարկումն իրականացնող կազմակերպություն
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) և Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունը հայտարարել է Cross Technics ընկերության հետ պայմանագիր կնքելու մասին, որի համաձայն՝ այն Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում Fly Arna-ի ինքնաթիռներին կմատուցի գծային տեխնիկական սպասարկման բոլոր անհրաժեշտ ծառայությունները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Fly Arna ավիաընկերությունից, Cross Technics ՍՊԸ-ն Հայաստանում տեղակայված Part-145 գծային տեխնիկական սպասարկում իրականացնող կազմակերպություն է, որի նպատակն է Երևանում ավիաընկերություններին բարձրակարգ սպասարկման ծառայություններ մատուցելը:
Fly Arna-ի և Cross Technics-ի միջև ձեռքբերված համագործակցության շրջանակներում Cross Technics-ն աշխատանքի է ընդունել 18 բարձր որակավորում ունեցող նոր ինժեներների և աշխատակիցների, որոնք սպասարկելու են Fly Arna-ի Airbus A320 ինքնաթիռը:
FlyArna-ի չվերթների տոմսերն արդեն վաճառքում են և հաճախորդները կարող են ամրագրել դրանք՝ Fly Arna-ի պաշտոնական կայքի (www.flyarna.com), զանգերի կենտրոնի (+374 41 38 00 83) կամ տուրիստական գործակալությունների միջոցով:
Առաջին չվերթները կիրականացվեն «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Հուրգադա և Շարմ էլ Շեյխ՝ 2022 թվականի հուլիսի 3-ից սկսած: FlyArna-ի թիմը հետևողականորեն աշխատում է չվերթների աշխարհագրության ընդլայնման ուղղությամբ և շուտով կհայտարարի նոր ուղղությունների մասին։
Fly Arna-ն՝ հայկական ազգային ավիափոխադրողն է և Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) և «Էյր Արաբիա» խմբի համատեղ ձեռնարկությունը: Տեղակայվելով Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում՝ Fly Arna-ն հետևում է Air Arabia-ի հաջողված բյուջետային բիզնես մոդելին, որն առաջարկում է հարմարավետություն, հուսալիություն և արժեքավոր օդային փոխադրումներ: Հավելյալ տեղեկատվության համար այցելեք www.flyarna.com:

Компания Fly Arna выбрала поставщика услуг по техническому обслуживанию
Совместное предприятие Фонда национальных интересов Армении (ANIF) и Air Arabia Group - национальная авиакомпания Армении Fly Arna объявили о подписании сервисного соглашения с компанией Cross Technics для предоставления всех необходимых услуг по линейному техническому обслуживанию.
ООО «Cross Technics» — армянская организация по техническому обслуживанию Part-145, целью которой является предоставление высококачественных услуг по техническому обслуживанию авиакомпаний в Ереване.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе компании, в рамках партнерства между Fly Arna и Cross Technics организация по техническому обслуживанию смогла нанять дополнительно 18 высококвалифицированных инженеров и сотрудников для поддержки растущего парка самолетов Airbus A320.
После запуска Fly Arna рейсы стали доступны для продажи, и клиенты могут забронировать билеты, посетив веб-сайт Fly Arna (www.flyarna.com), позвонив в колл-центр (+374 41 38 00 83) или через туристические агентства.
Первые рейсы будут выполняться из международного аэропорта Еревана в Хургаду и Шарм-эль-Шейх в Египте, начиная с 3 июля 2022 года. Команда Fly Arna постоянно работает над расширением своей маршрутной сети и вскоре объявит о новых направлениях, по которым будет выполнять рейсы авиакомпания.